۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83469693
۰ نفر
توسعه کشت‌گلخانه‌ای اولویت بخش کشاورزی استان است

شاهرود- ایرنا - استاندار سمنان گفت: برای توسعه استان هشت اولویت در نظر گرفته شده که توسعه کشت گلخانه ای از مهم ترین آنهاست ،با برنامه ریزی مناسب این هدف تحقق می‌یابد.

علیرضا آشناگر یکشنبه در نشست بررسی مشکلات بخش بیارجمند شاهرود در سرسرای جلسات شهرداری این شهر با بیان اینکه توسعه بخش کشاورزی استان ضرورت دارد افزود : توسعه کشت گلخانه ای نیازمند ارائه مشوق های لازم برای کشاورزان است که بسترهای آن فراهم می گردد.

وی گفت : بخش بیارجمند و اقلیم این منطقه برای توسعه ی کشت گلخانه ای مستعد است ‌،مسئولان برای رونق تولید محصولات گلخانه ای اقدام نمایند.

استاندار سمنان یکی از محدودیت های جدی استان را کمبود آب دانست و تصریح کرد :  مدیریت منابع آبی موجود و تولید محصولات با کیفیت با کمترین مصرف آب از سیاست های اساسی کشور است .

وی افزود : با برداشت ۷۷ درصد از منابع آب زیرزمینی، رکورد بیشترین برداشت آب را از این منابع داریم که لازم است اقدام جدی برای کاهش مصرف صورت پذیرد.

‌آشناگربا بیان اینکه توسعه استان در بخش های مختلف نیازمند عزم جدی مردم و مسئولان است ،تصریح کرد :  توجه به توسعه استان متوازن و همه جانبه است و تلاش می شود اعتبارات و امکانات استانی عادلانه توزیع گردد.

‌استاندار سمنان با اشاره به سفر ریاست جمهوری به این استان در سال گذشته اظهارداشت : بیشرین اعتبارات سفر ریاست جمهوری در حوزه راهسازی تخصیص یافت .

وی به محدودیت های اعتباری کشور هم اشاره کرد و افزود : پیگیری رفع مشکلات کارخانه سیمان بیارجمند در راستای رونق تولید ضروری است که کارهای لازم انجام خواهد شد.

آشناگر گفت : ۸۰۰ میلیارد ریال برای انجام طرح های آبخیز داری در استان اختصاص یافته که بخش زیادی از آن در بیارجمند مصرف خواهد شد.

وی بر محرومیت زدایی بخش بیارجمند هم تاکید کرد و  افزود : تلاش می شود با نگاه ویژه برای سرعت بخشی به رفع محرومیت ها و محدودیت های منطقه طرح های لازم ارائه شود.

 در این نشست ، استاندار سمنان بر باز آفرینی بخش قدیمی شهر بیارجمند ،رفع مشکلات و تحقق مطالبات مردم منطقه در خصوص منابع آبی و زمین های کشاورزی و ساخت سالن جدید ورزشی تاکید کرد.

مشاور معاون اجرایی رییس جمهور، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و استاندار سمنان و مسئولان شهرستان شاهرود در آئین عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که با حضور جمعی از سوگواران حسینی (ع) در بیارجمند برگزار شد، شرکت کردند.

بیارجمند که مرکز این بخش است در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شاهرود قرار دارد و تا شهر سمنان، مرکز استان، ۳۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

بیارجمند در حاشیه کویر وخشک ایران قرار دارد و شناساندن ظرفیت‌های آن برای ایجاد رونق اقتصادی منطقه ضرورت دارد .

بخش بیارجمند از غرب به رشته‌کوه‌های سوخته‌کوه و کی‌کی و از شمال به جاده آسفالته تهران–مشهد و شهرستان میامی و از جنوب به کویر مرکزی ایران و از شرق به شهرستانهای طبس ، بردسکن و سبزوار محدود می‌باشد.

پارک ملی حفاظت شده توران که در فاصله ۴۸ تا ۱۴۹ کیلومتری شهر بیارجمند واقع شده از اماکن مهم دیدنی منطقه است.

 این پارک ملی بزرگ‌ ترین ذخیره‌گاه زیستکره در ایران به ‌شمار می رود.

۷۳۵۷/۶۱۶۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها