۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83469557
۰ نفر

برچسب‌ها

هندبال خوزستان نیاز به آموزش دارد

اهواز - ایرنا - سرپرست هیات هندبال خوزستان گفت: برگزاری دوره های آموزشی از سنین پایه یکی از ارکان هر رشته ورزشی است و هندبال خوزستان به طور ویژه نیازمند دوره‌های آموزشی است.

محمد میاح روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا از فعالیت یک هزار هندبالیست سازمان یافته و بیمه شده در استان خبر داد و گفت: باید به پتانسیل های هندبال در شهرستان ها توجه بیشتری شود چون رونق ورزش در استان نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت این مناطق است. 

وی گفت: با وجود پتانسیل های فراوان در هندبال خوزستان، این رشته ورزشی تاکنون نتوانسته آنگونه که شایسته است جایگاه خود را در لیگ های کشوری به ویژه لیگ برتر بزرگسالان نشان دهد. 

سرپرست هیات هندبال خوزستان افزود: رشته هندبال در این استان شناخته شده نیست و تنها شهرستان های بهبهان، ماهشهر و باوی فعالیت خوبی دراین زمینه دارند این در حالی است که در سال های گذشته هندبالیست های خوزستانی در قالب تیم های مختلف مدال های رنگارنگی از مسابقات کشوری و بین المللی کسب کردند. 

وی افزود: در سال های اخیر نتوانسته ایم تیم قدرتمندی در لیگ برتر کشور داشته و توانایی های خود را نشان دهیم که امیدواریم امسال با کمک های اداره کل ورزش و جوانان و دیگر مسئولان به این هدف برسیم.

هندبال خوزستان در بخش آموزش ضعف‌های زیادی دارد

میاح افزود: هندبال خوزستان در بخش آموزش ضعف‌های زیادی دارد که برای برطرف کردن این ضعف‌ها نیاز به برنامه‌ریزی‌ منسجم داریم، به زودی مجمع انتخاب رییس هیات هندبال استان برگزار می شود و انتظار می رود یکی از اولویت های رییس آینده این هیات توجه به بحث آموزش باشد.

وی با بیان اینکه وجود یک کمیته آموزش پویا و فعال در هیات استان بسیار ضروری است و این کمیته باید در طول سال سمینارها و کارگاه‌های مفید و کاربردی برای مربیان و ورزشکاران برگزار کند افزود: تعامل با آموزش و پرورش یکی دیگر از راه های پیشرفت رشته هندبال در استان است. 

آموزش و پرورش می تواند نقش پر رنگی در هندبال استان داشته باشد

سرپرست هیات هندبال خوزستان گفت: هندبال در دنیا یک رشته پرطرفدار است ولی در خوزستان و به ویژه اهواز ناشناخته مانده است. آموزش و پرورش می تواند با برگزاری مسابقات منظم نقش پر رنگی در رونق هندبال استان داشته باشد. ورود تمام نوجوانان و جوانان به ورزش از مدارس است لذا انتظار می رود که آموزش و پرورش استان در رشته های ورزشی قوی تر کار کند.

وی گفت: با توجه به اینکه اغلب جمعیت خوزستان در اهواز و حومه است اما ورزش هندبال در مرکز استان هیچ فعالیتی انجام ندارد، در واقع می توان گفت حدود ۷۰ درصد جمعیت خوزستان به هندبال اقبال ندارند. بعد از این که سالن هندبال اهواز از ما گرفته شد اوضاع بدتر شد و دیگر فعالیتی در این رشته نمی بینیم در حالی که اگر همان سالن را به ما بدهند بدون نیاز به اسپانسر می توانیم در لیگ های کشوری تیمداری کنیم.

میاح با اشاره به اینکه هندبال بهبهان مخصوصا در پایه ها در کشور به عنوان یک قطب مطرح است گفت: همه هندبال استان در سه شهرستان بهبهان، ماهشهر و باوی خلاصه شده است در حالی که اگر در این رشته کار شود ورزشکار و تماشاگران بیشتری جذب این رشته می شوند. رشته هندبال در دنیا به اندازه والیبال و بسکتبال هوادار دارد و حتی در کشور ما تعداد لژیونرهای این رشته بیشتر از بسکتبال و والیبال است که این موضوع نشان از وجود علاقه مندی به این رشته المپیکی است. بی شک اگر در یک مدت کوتاه به هندبال خوزستان توجه شود می توان نتایج خوبی کسب کرد.

۹۸۷۹/۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =