برتری تیم‌های علوم پزشکی شهیدبهشتی و امیرکبیر در مسابقات مناظره دانشجویان

 تهران- ایرنا- تیم های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه امیرکبیر در مرحله مقدماتی منطقه‌ای (تهران و البرز) مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با برتری بر رقبای خود به مرحله بعدی مسابقات راه یافتند.

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، مرحله‌ مقدماتی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور چهار تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، امیرکبیر و تهران  برگزار شد. 

در بخش اول این دوره از مناظرات که در «تالار دانشجو» دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، تیم دانشجویی «ارغنون» دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به‌عنوان تیم موافق و تیم «منطق» دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان مخالف با گزاره «در بیماری‌های لاعلاج، بیمار حق انتخاب خاتمه حیات خود را بایستی داشته باشد» به رقابت پرداختند و در پایان تیم علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب ۹۵ امتیاز به‌عنوان پیروز مسابقه به مرحله بعدی راه یافت. همچنین تیم علوم پزشکی تهران در این رقابت ۷۲ امتیاز کسب کرد.

در بخش بعدی دو تیم دانشجویی «ققنوس» و «همپاد» به ترتیب از دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران در گزاره «مذاکره در ارتباط با سیاست‌های دفاعی و موشکی، امنیت ایران در منطقه را با چالش مواجه می‌کند» باهم رقابت کردند که در نهایت تیم امیرکبیر با کسب ۸۶ امتیاز به مرحله بعدی مسابقات مناظره دانشجویی راه یافت.

مسابقات ملی مناظرات دانشجویی با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو، زمینه‌سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان، ایجاد انگیزه در جامعه برای گرایش به ارتقای دانش و آگاهی، آموزش مسائل و مطالب علمی به‌صورت جذاب، قابل‌پذیرش و اثربخش و تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.

زمان برگزاری مرحله‌ پایانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران آذرماه امسال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =