محل دفن زباله در شهرستان‌های استان اردبیل تامین شد

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: دفن بهداشتی زباله ضروری بوده و برای همین در تمامی شهرستان‌های استان محلی برای دفن زباله تامین شده است.

به گزارش ایرنا، مسعود امامی‌یگانه روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل افزود: برای حفاظت از محیط‌زیست و جلوگیری از معضلات بهداشتی همچنین طرح جامع تفکیک زباله از مبداء در استان اردبیل تدوین شده است.

وی بیان کرد: همچنین طرح تولید انرژی از زباله با همکاری شهرداری اردبیل و بخش خصوصی مراحل نهایی را طی می‌کند که با اجرای آن کربن جامد از زباله تولید خواهد شد.

او با بیان اینکه امروز محیط‌زیست در تمامی شئونات زندگی بشر تاثیر دارد، اظهار داشت: با اینکه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در استان در حوزه مدیریت پسماند و دفن زباله صورت گرفته اما هنوز برای رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله زیادی داریم.

امامی‌یگانه اضافه کرد: توسعه و گسترش زندگی شهری و افزایش جمعیت باعث شده زباله تولیدی نیز افزایش یابد برای همین به صورت علمی و با برنامه مدون و منظم باید زباله را دفن و مدیریت پسماند کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: جمع‌آوری پسماندهای عفونی از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی پیچیدگی خاص خود را دارد و دانشگاه علوم پزشکی و بخش خصوصی برای جمع‌آوری، بی‌خطر کردن و دفع پسماندهای بهداشتی و درمانی در استان با نظارت محیط‌زیست اقدامات خوبی انجام داده است.

وی افزود: با توجه به اینکه اردبیل یک استان گردشگری محسوب می‌شود برای داشتن یک منطقه زیبا و دلنشین همه آحاد مردم باید برای حفاظت از محیط‌زیست تلاش کنند.

او اظهار داشت: در صدور مجوز برای واحدهای تولیدی تلاش بر این است که تعادل بین محیط‌زیست و توسعه صنعت داشته باشیم.

در این آیین از زحمات محمد خداپرست تقدیر و سعید شهند به عنوان مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل معرفی شد.

۶۱۳۰/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =