دومین روز عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد

تهران- ایرنا- دومین روز از مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با حضور جمعی از اعضای دولت، کارکنان و مدیران نهاد ریاست جمهوری در دفتر رئیس جمهوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این مراسم که همزمان با هشتمین روز از ایام ماه محرم الحرام برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین محمود رستگاری در سخنانی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) درباره حادثه کربلا و روز عاشورا مبنی براینکه کربلا تکلیف ما را مشخص کرده است، گفت: در حکومت اسلامی و در هر زمانی باید بدانیم که در تقابل دو جبهه حق و باطل چه وظیفه و مسئولیتی داریم و در کدام جایگاه قرار گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در کربلا افرادی سابقه و ایمان خوبی داشتند اما در گذر زمان و مواجهه با آزمون‌ها دچار شک شدند، به خطرات نفاق در جامعه اسلامی اشاره و تاکید کرد: افرادی در جامعه خود را پشت شعارها و معارف دینی پنهان می کنند و همانند دشمنان امام حسین (ع) در روز عاشورا حتی با وعده پست و جایگاه دنیوی به دنبال منافع مادی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رستگاری با اشاره به تاکیدات قرآن کریم به پیامبر اکرم(ص) درباره سنگینی بار مسئولیت، گفت:‌ خداوند متعال به پیامبر(ص) می گوید که در برابر سختی و سنگینی بار مسئولیت و همچنین دشمنان و نفاق، صبر پیشه نماید.

همچنین در این مراسم پس از سخنرانی، مرثیه سرایی و نوحه خوانی مداحان اهل بیت (ع) در رثای حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام  و یاران با وفای ایشان، دسته عزاداری از دفتر رئیس جمهور تا مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری با حضور روحانی حرکت کرده و نماز جماعت ظهر و عصر به امامت رئیس جمهوری اقامه شد.

خبر تکمیل می شود...

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =