هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مسکن روستایی در محلات پرداخت شد

خمین - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محلات گفت: هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای بهسازی و استحکام واحدهای مسکونی این شهرستان پرداخت شد.

«حسین پادگانه» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این میزان تسهیلات برای مقاوم‌سازی ۱۹ واحد مسکونی فرسوده در محلات به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: سهمیه تکلیفی امسال این شهرستان برای اجرای طرح مقاوم ‌سازی منازل مسکونی ۱۰۰  واحد است و در این راستا پرونده اعطای تسهیلات ۶۰ واحد به بانک‌های عامل معرفی شده و مراحل اعطای تسهیلات به منظور تعمیر و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در دست انجام است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محلات گفت: تسهیلات پرداختی برای هر واحد متقاضی بهسازی مسکن معادل ۴۰۰ میلیون ریال با سود پنج درصد است.

پادگانه بیان کرد: تسهیلات مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در قالب طرح نوسازی با هدف بهبود کیفیت و استحکام بنای ساختمانی و افزایش ایمنی، بهداشت، رفاه و آسایش مردم پرداخت می‌شود.

وی افزود: در مجموع ۳۰ روستا در محلات دارای بافت فرسوده و قدیمی هستند که با درخواست مالکان تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحدها پرداخت می‌شود.

محلات دارای ۵۵ هزار نفر جمعیت است که  ۴۳ هزار نفر در شهر محلات، هفت هزار نفر در شهر نیم ور و پنج هزار نفر نیز در روستاها ساکن هستند.

/۶۰۱۳/۷۲۷۷

برچسب‌ها