نمایش مشغولیات ذهنی هنرمندان جوان ایرانی

تهران-ایرنا- «آپگرید» عنوان ویدئوآرت‌هایی از دغدغه‌ها و مشغولیات ذهنی هنرمندان جوان ایرانی است ؛ به عبارتی یک «عکس فوری» از آنچه در حال وقوع است که از یک‌ طرف به جنبه‌های هویتی می‌پردازد و از طرفی دیگر، «تقابل با موضوعات معاصر» را نشان می‌دهد.

«آپگرید» پروژه‌ای از شهرام انتخابی است که با حمایت مؤسسه ماه‌ مهر و فکتوری تی‌تی شکل گرفته و آناهیتا آقاطاهر، رجا بهروش، ندا تبریزی، ساناز خداداد، نازنین زادمهر، اشکان شکری، نگار عالمزاده گرجی و پدیده فرزان، هنرمندان شرکت‌کننده در آن هستند.

شهرام انتخابی در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آورده است: «آپ‌گرید» پروژه‌ای است که آغازش با مروری بر تاریخ ویدئو و جدیدترین تحولات هنر معاصر، در سطح بین‌المللی همراه بوده است. شکل‌گیری گروه‌های پژوهشی کیوریتوری و طی مراحل پیش‌تولید ویدئوآرت، برای نمایشگاهی متکی به انسجام و پیوستگی و حفظ هماهنگی ایده‌های هنرمندان مسیری بود که در مؤسسه ماه مهر طی شده است. این آثار در یک استودیوی فیلمبرداری همچنین مناطق مختلف شهر، تولید شده و در نهایت، آثار منتخب به نمایش گذارده می‌شود. هدف از برگزاری رویداد «آپگرید» نمایش دغدغه‌ها و مشغولیات ذهنی هنرمندان جوان ایرانی است که می‌توان آن را یک «عکس فوری» از آنچه در حال وقوع است، دانست. آثار این هنرمندان، از یک‌ طرف به جنبه‌های هویتی می‌پردازد و از طرفی دیگر، «تقابل با موضوعات معاصر» را نشان می‌دهد.

همچنین جلسه نشست و گفت‌وگو پیرامون این نمایشگاه با حضور شهرام انتخابی، بهنام کامرانی و شهاب میرزائیان یکشنبه آتی (۲۴ شهریور) از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در گالری ماه مهر برگزار می‌شود.

نمایشگاه ویدئوآرت «آپگرید» ۲۲ تا ۲۵ شهریور ۱۳۹۸در گالری ماه مهر به نشانی خیابان آفریقا، کوچه نیلوفر، پلاک ۷ برپاست.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha