۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83469412
۰ نفر

برچسب‌ها

 مالیدن خون دام به سر و صورت سلامت افراد را به خطر می اندازد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: با توجه به وجود برخی بیماری های مشترک میان دام و انسان، مالیدن خون دام در هر شرایطی حتی خون دام های نذری به سر و صورت ، سلامت افراد را به خطر می اندازد و احتمال ابتلا به بیماری هایی از جمله تب کریمه کنگو را افزایش می دهد.

دکتر محمد جانباز عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: همچنین به منظور حفظ بهداشت عمومی و جلوگیری از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و نیز جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی، هیات های عزاداری و شهروندان از هرگونه کشتار در معابر عمومی خودداری شود.
وی افزود: هیات های عزاداری دام های قربانی مورد نیاز خود را از مراکز عرضه دام تهیه و در کشتارگاه ها تحت نظارت دامپزشکی ذبح کنند.
جانباز بیان داشت: دامپزشکی هرمزگان در این ایام با استقرار اکیپ های بازرسان بهداشتی و ناظرین ذبح شرعی در کشتارگاه ها، ادارات دامپزشکی و اکیپ های سیار دامپزشکی آماده پاسخگویی به مسائل بهداشتی و شرعی عزاداران حسینی که اقدام به نذری و قربانی دام ها می نمایند، هستند.

تشدید نظارت بر ذبح دام در ایام محرم وصفر
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: بازرسی، نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی بر ذبح دام، اماکن تولید، تهیه، نگهداری و عرضه انواع گوشت و فرآورده های خام دامی در ایام محرم و صفر و بویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تشدید می شود.
جانباز از مردم و هیئت های مذهبی خواست تا توصیه های دامپزشکی را جدی گرفته و از گوشت و فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی استفاده کنند.
وی بیان داشت: هیات های عزاداری همچنین رعایت بهداشت در اطعام عزاداران داشته باشند و اقلام مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تهیه نمایند .
این مسوول خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه مورد تخلف بهداشتی مرتبط با فرآورده های خام دامی با شماره تلفن‌ ۳۳۶۶۲۳۹۶و ۳۳۶۶۷۸۳۱ اداره کل دامپزشکی هرمزگان و با شماره تلفن‌ ۳۳۶۱۷۱۶۴ اداره دامپزشکی بندرعباس تماس حاصل بگیرند تا در کوتاه‌ترین زمان به موضوع گزارش‌شده رسیدگی و برخورد قانونی صورت پذیرد.
۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =