جلوگیری از برداشت ۱۱۸ هزار متر مکعب آب زیرزمینی در شهریار

تهران- ایرنا- مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز خبر داد و گفت: با این اقدام، از برداشت غیرمجاز بیش از ۱۱۸ هزار متر مکعب آب از آبخوان های این منطقه جلوگیری شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، غلامعلی بیدختی در این باره اظهار داشت: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و  با دریافت دستور قضایی سه حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق ۱۲۰ متر و با دبی ۶ لیتر بر ثانیه مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۱۸ هزار و ۸۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

بیدختی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

تهرام/۸۱۳۸//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =