۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83469195
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تظاهرات برزیلی ها علیه کاهش بودجه آموزشی و در حمایت از آمازون

تهران - ایرنا - دانشجویان و دانش آموزان برزیلی در اعتراض به کاهش بودجه آموزش و همچنین تاکید بر حفاظت از آمازون تظاهرات کردند.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری پرنسالاتینا، این دانشجویان و دانش آموزان از سراسر برزیل در پایتخت این کشور گردهم آمدند تا در این تظاهرات شرکت کنند.

"ژسه سوزا" یک استاد دانشگاه و جامعه شناس در این تظاهرات گفت: برخی معترضان لباس های مشکی به تن دارند چون سرزمین مادری ما به یغما رفته است. برخی در برزیل در حال نابود کردن آینده ما هستند.

دولت برزیل پیشتر اعلام کر ده بود که بخشی از بودجه آموزشی این کشور کاهش خواهد یافت که این مساله خشم دانشجویان و دانش آموزان برزیلی را برانگیخته است.

شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین بر اتخاذ تدابیر لازم و فوری برای حفاظت از جنگل های آمازون در برابر آتش سوزی گسترده در این منطقه تاکید کردند.

پیش از این «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل با موج انتقادهای داخلی و خارجی به دلیل عملکرد دولتش در مهار آتش سوزی در آمازون مواجه شده بود.

این در حالیست که سیاستهای ضد محیط زیستی بولسونارو نگرانی های جدی را در برزیل ایجاد کرده است.

کارشناسان معتقدند که جنگل های استوایی آمازون برای محیط زیست کره زمین بسیار حیاتی به شمار می روند چون به دلیل وسعت آن اکسیژن زیادی را برای کره زمین مهیا می کنند اما آتش سوزی این جنگل ها مانعی بزرگ در مسیر مقابله با گرم شدن زمین محسوب می شوند.

طبق اعلام مرکز تحقیقات فضایی بزریل، این کشور در قیاس با مدت مشابه سال قبل، امسال شاهد افزایش ۸۰ درصدی آتش سوزی بود که بیش از نیمی از این آتش سوزی در منطقه آمازون و فاجعه ای برای محیط زیست و اکولوژی کشور بود.

به گفته یکی از مقامات این مرکز، انسان ها عامل ۹۹ درصد این آتش سوزی ها هستند.

فعالان محیط زیست در برزیل، بولسونارو را مقصر می دانند و می گویند، او شرکت های چوب‌بری و کشاورزان را به بهره‌برداری بیش از حد از این جنگل ها تشویق می کند.

ژائیر بولسونارو طی پنج ماه گذشته و آغاز ریاست جمهوری با چالش های فراوانی روبرو شده و رویکردهای افراطی وی جامعه جهانی را با نگرانی های مواجه کرده است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =