آموزش راهکار موثری برای پیشگیری از افسردگی بانوان است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری، آموزش را از راهکارهای موثر پیشگیری از ابتلای بانوان به افسردگی دانست و گفت: در همین راستا کارگاه‌های آموزشی «بیایید گفت وگو کنیم» برای بانوان ۵ شهرستان استان برگزار شد.

مرضیه جلیل‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از افسردگی برای قشر بانوان یک ضرورت است چرا که زنان در خانواده نقش حیاتی را برعهده دارند و در بسیاری از موارد به سبب نبود آگاهی مبتلا به افسردگی می‌شوند.

وی ادامه داد: ابتلای مادران و زنان به بیماری افسردگی سایر افراد خانواده را نیز درگیر می‌کند و این موضوع پیامدهای ناگواری را در پی خواهد داشت.

جلیل‌پور تصریح کرد: در همین راستا در سالجاری ۵ کارگاه آموزشی در شهرستان‌های بن، فارسان،کیار، سامان و خانمیرزا برگزار شد و تلاش می‌شود این کارگاه‌ها در ادامه در سایر شهرستان‌های استان نیز برگزار شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ارتقای کیفیت و بهبود سلامت روان بانوان نقش بسزایی در آرامش خانواده دارد، افزود: آموزش در مواجه با مشکلات می‌تواند توانایی‌ها و مهارت‌های لازم برای کنترل شرایط را در بانوان تقویت کند.

به گزارش ایرنا، افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تاثیر بگذارد.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha