ضرورت نام‌نویسی در سامانه سماح و داشتن گذرنامه برای ورود به عراق

استان‌ها - ایرنا - تردد روزانه ۲۰ هزار زائر از مرز مهران، مرز خسروی به روی زائران باز است، خیلی‌ها به دلیل شفافیت با توسعه فناوری اطلاعات دشمنی دارند، بهبود وضعیت کانون‌های گرد و غبار خوزستان، تکمیل طرح حرم تا حرم با جدیت دنبال شود، تاکید بر شتاب در کار ساخت سد نرگسی، پایان ذخایر یخچال درفک گیلان، شمار محیط‌بانان ایرانی کمتر از میانگین جهانی و ضرورت نام نویسی در سامانه سماح و گذرنامه برای ورود به عراق از جمله مهم‌ترین خبرهای ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا است.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۲۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین آن‌ها منتشر می‌شود:

 خیلی‌ها به دلیل شفافیت با توسعه فناوری اطلاعات دشمنی دارند

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز به واسطه توسعه فناوری اطلاعات خیلی‌ها در خانه شیشه‌ای زندگی می‌کنند، گفت: این افراد به واسطه شفافیت ایجاد شده با توسعه فناوری اطلاعات دشمنی دارند و این دشمنی‌ها به واسطه روشن کردن دست اندازی‌هایی است که به بیت‌المال صورت می‌گرفته است.

محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری شهرستان لارستان با بیان اینکه شفافیت در فضای مجازی دست اندازی به بیت المال را آشکار می‌کند افزود: مردم می‌توانند بهتر از آن مطلع شوند و نظارت کنند و فریاد خودشان را به گوش دیگران برسانند.

تردد روزانه ۲۰ هزار زائر از مرز مهران

فرمانده انتظامی ایلام گفت: همزمان با لغو روادید از چند روز گذشته برای سفر زائران عتبات عالیات روزانه بیش از ۲۰ هزار نفر از پایانه مرزی مهران تردد می‌کنند.

سردار نورعلی یاری اظهار کرد: پیش بینی می‌شود در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) حجم تردد از پایانه مرزی مهران افزایش یابد.

مرز خسروی برای تردد زائران عتبات عالیات باز است

فرماندار قصرشیرین گفت: مرز رسمی خسروی اکنون برای تردد کاروان‌های عتبات عالیات باز است و کاروان‌ها می‌توانند برای عزیمت به عراق از این مرز رسمی با داشتن بزرگترین پایانه بین‌المللی خاورمیانه استفاده کنند.

مرادعلی تاتار افزود: مرز خسروی روز جمعه ۱۵ شهریور برای تردد زائران عتبات عالیات بازگشایی شد که در دو روز گذشته حدود ۹۰۰ نفر از زائران با همراه داشتن گذرنامه معتبر از این مرز راهی عراق شدند.

وضع کانون‌های گردوغبار خوزستان نسبت به گذشته بهتر است

دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار گفت: امسال وضعیت کانون‌های گرد و غبار خوزستان نسبت به سال های گذشته بهتر است.

علی‌محمد طهماسبی‌بیرگانی در نشست کارگروه استانی مقابله با گرد و غبار خوزستان بیان کرد: البته در برخی نقاط از کانون‌های گرد و غبار جنوب شرق اهواز، برخی نهال‌های کشت شده به دلیل نامناسب بودن خاک خشک شدند که این موضوع در کمیته ملی مقابله با گرد و غبار بررسی و سازمان جنگل‌ها مکلف شد از طریق موسسه تحقیقات، جنگل‌ها و مراتع، جانمایی مناسب را تعیین، و مقدار نهال‌های از بین رفته جزء تعهدات جایگزین امسال قرار گیرد.

تکمیل طرح حرم‌ تا حرم با جدیت دنبال شود

 مشاور معاون اجرائی رییس جمهوری گفت : آزادراه حرم‌ تا حرم از طرح‌های بسیار خوب و موثر کشور است، مسئولان این طرح را بر اساس مطالعات انجام شده با جدیت دنبال کنند.

علی اصغر احمدی  در نشست بررسی مشکلات بخش بیارجمند با حضور نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و استاندار سمنان در سالن جلسات شهرداری بیارجمند با بیان اینکه در شرایط کنونی مدیران با محدودیت های قانونی مواجه هستند، افزود : باید توجه لازم را نسبت به مشکلات موجود داشته و موارد اولویت دار را مطالبه و اجرایی کرد.

عملیات ساخت سد «نرگسی» فارس شتاب گیرد

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در بازدید از پروژه در دست احداث سد نرگسی واقع در شهرستان کازرون بر شتاب‌بخشی به اجرای این طرح تاکید کرد.

بابک دین‌پرست افزود:‌ با توجه به اینکه این پروژه در توسعه استان فارس نقش مهمی دارد باید تلاش کرد تا با تامین اعتبار مورد نیاز به پیشرفت کار سرعت بیشتری بدهیم. 

پایان ذخایر یخچال طببعی درفک گیلان 

برای نخستین بار پس از هزاران سال ، ذخیره یخ و برف یخچال طبیعی درفک گیلان که نیاز آبی تابستان گله داران را تامین می کرد، به پایان رسید.

یخچال طبیعی کاسه درفک در قله زیبای دو هزار و ۷۰۰متری درفک قرار دارد و  با توجه به این که تا ۱۵ کیلومتری مناطق پایین دست آن  چشمه و آب یافت نمی شود تابستان ها تامین کننده نیاز آبی گله داران و دامداران این منطقه بود. این یخچال طبیعی بر اثر تنش های گرمایی و انسانی در تابستان امسال  به اتمام رسید  و حیرت و تعجب گله داران را بر انگیخت.

شمار محیط‌بانان در ایران کمتر از میانگین جهانی است

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط‌ز یست با بیان اینکه یکی از مشکلات این سازمان کمبود محیط‌بان است، گفت: تعداد محیط‌بانان در ایران بسیار کمتر از میانگین جهانی است.

اصغر دانشیان در حاشیه تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: برای هر ۱۰ هزار هکتار در دنیا یک محیط‌بان وجود دارد در حالی که این رقم در ایران برای هر ۲۰ هزار هکتار یک محیط‌بان است.

اجرای ۲۶۰ پروژه عمرانی کشور در دستان قرارگاه خاتم

 فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: این قرارگاه با دارا بودن بیش از ۲۶۰ پروژه در سراسر کشور، ایران اسلامی را به یک کارگاه بزرگ عمرانی و زیرساختی تبدیل کرده، موضوعی که با کار جهادی در راستای مقابله با شرایط تحریمی علیه مردم و ایجاد رفاه برای مردم عزیزمان در دستور کار قرار گرفته است.

سعید محمد در آیین امضای توافقنامه ساخت اسکله رورو بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی با بیان این که  هر میزان ظرفیت های بندر کاسپین افزایش یابد، ظرفیت های ترانزیتی- تجاری کشور افزوده می شود، اظهار داشت: بعد از سالها غفلت، با همت سازمان منطقه آزاد انزلی، حلقه مفقوده ترانزیتی کشور در حال تکمیل شدن است، به این معنی که ظرفیت ۵ میلیون تن ترانزیت کالا به وجود خواهد آمد و این مهم زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که توجه داشته باشیم که این مسیر ترانزیتی، به عنوان بخشی از کریدور یک جاده یک کمربند چین، عمل می کند.

ضرورت نام نویسی در سامانه سماح و داشتن گذرنامه برای ورود به عراق 

 رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور گفت:‌ با توجه به توافق به عمل آمده بین ایران و عراق،‌ زائران می‌توانند از اول محرم تا ۳۰ صفر،‌ بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر وارد عراق شوند و خارج از این محدوده زمانی زائران موظف به اخذ روادید از طریق دفاتر زیارتی است .

علی‌ناصر سبحانی‌پور افزود:‌ ثبت‌نام در سامانه سماح و پرداخت هزینه‌های مصوب به منزله قرار گرفتن تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و درمانی در داخل خاک عراق خواهد بود که زائران ایرانی می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

زائران در قالب کاروان‌های زیارتی از مرز خسروی راهی عراق شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: هم اکنون مرز خسروی باز است و طبق هماهنگی‌هایی که با سازمان حج و زیارت صورت گرفته زائران می‌توانند در قالب کاروان‌های زیارتی از مرز خسروی عازم عتبات عالیات شوند.

محمدابراهیم الهی تبار در حاشیه بازدید از مرز رسمی خسروی و قرارگاه ویژه اربعین حسینی مستقر در این مرز افزود: مرز خسروی روز جمعه با حضور وزیران کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بازگشایی شدکه طبق هماهنگی ها و توافق صورت گرفته با کشور عراق، روز جمعه پنج کاروان و روز شنبه نیز ۳۰۰ تن از زائران انفرادی از این مرز عازم عتبات عالیات شدند.

گزارش‌های مراکز و دفاتر:

"همگرایی در عزاداری محرم" عنوان گزارش شهرکرد است که در آن آورده شده است مطالعات جامعه شناختی شهری عزاداری مردم در ماه محرم برای سید و سالار شهیدان، بیانگر این مساله است که یکی از شاخصه‌های مهم عزاداری‌ها "همگرایی " و "جمع زیستی " عزاداران به وقت عزاست.

زنجان گزارشی با عنوان "لحظه‌ شماری زنجانی‌ها برای شرکت در دسته عزاداری حسینیه اعظم" منتشر کرده و آورده است که شیفتگان و دلدادگان امام حسین(ع) برای شرکت در دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان لحظه‌شماری می‌کنند تا امسال نیز همانند سال‌های قبل عهد و پیمانی دوباره با امام و مقتدای خود ببندند و برگام‌های استوارشان در راه عمل به سیره اباعبدالله الحسین (ع) تاکید کنند.

"شهرک خصوصی یا شهر نمایشگاهی مبل و منبت؟" گزارشی از مرکز همدان که در آن آورده است شهر ملی منبت در سومین سال تولدش آن چنان به رشد و بالندگی رسیده است که فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های ریز و درشت شهر دیگر کفاف بازدیدکنندگان و خریداران این هنر صنعت را نمی‌دهد و دست‌اندرکارانش ایجاد شهرک یا نمایشگاه دائمی را در سر می‌پرورانند.

مرکز تبریز گزارشی با عنوان " اصالت، رمز ماندگاری آیین‌های عزاداری آذربایجان" منتشر کرده و نوشته است تلاش برای حفظ اصالت عزاداری‌ها و سوگواری‌های ایام محرم در دیار آذربایجان، نقش بسیار مهمی در ماندگاری و تاثیرگذاری آنها در طول قرن‌ها داشته و ادامه این روند، مستلزم دوری از هر گونه بدعت‌گذاری و رواج رفتارهای نمایشی و بی‌ریشه است.

"تحقق آرزوی کوتاه قامت‌ترین مرد جهان در کرمان" گزارشی که به زندگی کوتاه قدترین مرد جهان و برادرش در کرمان پرداخته است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =