۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83468918
۰ نفر

برچسب‌ها

حوادث ریلی در راه‌آهن اراک ۶۳ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل راه‌آهن اراک گفت: حوادث ریلی راه‌آهن این شهرستان در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل ۶۳ درصد کاهش یافت.

«محمدرضا قربانی » روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۶ مورد حادثه ریلی از ابتدای سال جاری تا کنون در راه‌آهن شهرستان اراک رخ داد که تعداد این حوادث در مدت مشابه سال گذشته ۱۶ مورد بوده است.

وی ادامه داد: حوادث امسال راه‌آهن اراک شامل یک مورد خروج قطار از خط، یک فقره برخورد قطار با عابر پیاده، یک مورد برخورد با وسایل نقلیه و سه فقره برخورد با احشام بوده است.

مدیرکل راه آهن اراک گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان، اهالی مناطق حاشیه خطوط، تحلیل حوادث ریلی در سایر نواحی راه‌آهن، بازدیدهای مستمر محسوس و نامحسوس، برگزاری نشست‌های بهبود ایمنی و پیش بینی جوی از جمله عوامل کاهش حوادث ریلی در این مدت بوده است.

قربانی یادآور شد: یک‌هزار و ۲۳۲ تن بار از ابتدای سال جاری تا کنون توسط راه‌آهن شهرستان اراک به نقاط مختلف کشور حمل شد که جابه‌جایی این بارها نسبت به مدت مشابه قبل ۲۳۷ درصد رشد داشته است.

حوزه راه‌آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

۱۹۵۵/۶۰۱۳