نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های دامی در آذربایجان‌غربی تشدید می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام و تهیه و توزیع فرآورده‌های خام دامی در ایام محرم به‌ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) در استان تشدید می‌شود.

کامیار داهیم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) و با توجه به ذبح دام از سوی هیات‌های عزاداری و برخی شهروندان، نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام در تمامی شهرستان‌های استان توسط ۶۰ اکیپ ثابت و سیار اعم از ۲۳  اکیپ ثابت و ۳۷ اکیپ سیار انجام خواهد شد.

وی گفت: به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان گوشت‌های نذری و  قربانی و تأمین بهداشت عمومی، اداره‌کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی با به‌کارگیری بیش از ۱۲۲ نفر نیروی فنی دامپزشکی سیار در سطح استان از ساعت هفت صبح تا ۲۱ در ۲ شیفت کاری آماده پذیرش دام‌های نذری و قربانی( گاو ، گوسفند و بز ) جهت نظارت بر ذبح آنها با رعایت اصول فنی، بهداشتی و شرعی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) به‌طور رایگان است.  

وی اظهار داشت: با وجود اینکه توصیه می‌شود به منظور رعایت شرایط بهداشتی و اجتماعی، از کشتار دام در مکان‌های عمومی و جلوی دسته‌های عزادارای، خودداری و کشتار فقط در کشتارگاه‌های دام انجام شود، اما امسال اکیپ های سیار دامپزشکی استان با حضور در مکان هایی مختلف مانند حسینیه ها، تکایا و مساجد وظیفه نظارت بهداشتی بر ذبح دام های نذری را با هدف پیشگیری از بروز بیماری های خطرناک بین انسان و دام همچون بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را بر عهده دارند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: شهروندان باید دام خود را از میادین و مکان‌های مجاز عرضه دام زنده تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

داهیم اضافه کرد: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه با شماره تماس ۳۲۴۲۶۸۴۸ و شبکه دامپزشکی شهرستان‌ها در سطح استان آماده ارائه هرگونه راهنمایی و پاسخگویی به سئوالات شهروندان است.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه امسال مقارن با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی است.

۷۱۲۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =