تمهیدات ترافیکی تاسوعا و عاشورا در شیراز اعلام شد

شیراز-ایرنا- رئیس پلیس راهور استان فارس، تهمیدات ترافیکی روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی در شیراز را اعلام کرد.

سرهنگ مصطفی عباسی شنبه در گفت و گو با خبرنگاران،گفت: همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و حضور خیل عظیم مردم در مساجد، حسینیه‌ها و به خصوص درحرم مطهر شاهچراغ (ع) و سیدعلاءالدین حسین(ع)، شاهد حضور گسترده مردم و حجم سنگین تردد در معابر خواهیم بود که دراین راستا پلیس راهنمایی و رانندگی با آمادگی کامل اقدامات لازم برای ایمن سازی و روان سازی ترافیک درکلیه معابر درون شهری را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: با توجه به زمان حضور مردم در طول روز و تردد عابران پیاده، خطر برخورد با آنها دور از انتظار نیست؛ پس لازم است رانندگان ضمن توجه کامل به جلو، رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب بی مورد به این توصیه مهم بیش از پیش توجه کنند.

عباسی با بیان اینکه لازم است شهروندان مراقب خردسالان و کهنسالان باشند،گفت: بیشترین تصادفات با عابران پیاده مربوط به کودکان زیر ۱۰ سال و افراد بالای ۶۰ سال است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس در ادامه سخنان خود اظهار داشت: برای انتقال شهروندان از محل سکونت به مکان‌های مذهبی در روز تاسوعا و عاشورا از سوی اتوبوسرانی شهرداری شیراز برای همه مسیرها سرویس ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: شهروندانی که بنا به ضرورت (معلولیت جسمی و جانبازی) مجبور به استفاده از وسایل نقلیه شخصی هستند نیز وسایل نقلیه خود را در پارکینگ‌های عمومی اطراف حرمین پارک کنند.

عباسی با تاکید بر اینکه شهروندان از پارک و رها کردن وسایل نقلیه در معابر منتهی به حرم‌های شاهچراغ (ع) و سید علاء الدین حسین (ع) بنا به اهمیت مسایل ترافیکی و امنیتی جدا خودداری کنند،افزود: در این ایام پلیس راهنمای شهروندان است و رانندگان با توجه به فرمان پلیس، ایمن و سریع به مقصد مورد نظر خواهند رسید.

وی همچنین به این موضوع نیز اشاره کرد که شهروندانی که بنا به ضرورت با موتورسیکلت شخصی به سمت حرمین حرکت می کنند فقط در مکان‌های مجازی که پلیس در نظر می گیرد نسبت به پارک موتورسیکلت خود اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فارس در پایان گفت: ممنوعیت و محدودیت‌های ترافیکی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی در مسیرهای میدان شهرداری به سمت خیابان پیروزی، خیابان توحید به سمت تقاطع مشیر، خیابان لطفعلی خان زند از تقاطع  مشیر به سمت تقاطع پیروزی ،خط ویژه خیابان لطفعلی خان زند از تقاطع غدیر به سمت تقاطع پیروزی، خط ویژه خیابان حضرتی جنوبی از تقاطع شاهزاده قاسم به سمت حرم شاهچراغ (ع) ،تقاطع پیروزی به سمت حرم شاهچراغ (ع) و خیابان ۹ دی،سه راه آستانه در بلوار سیبویه به سمت حرم  سید علاء الدین حسین (ع)،سه راه آستانه در بلوار زینبیه  به سمت حرم  سید علاء الدین حسین (ع)،بلوار نواب صفوی به سمت دارالرحمه ،بلوار ابوذر غفاری به سمت دارالرحمه و تقاطع دروازه کازرون به سمت  تقاطع مشیر اعمال خواهد شد.

۹۸۷۳ / ۲۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =