۱۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۰
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83468713
۰ نفر

برچسب‌ها

عقب نشینی نیروهای حفتر از اطراف طرابلس

تهران- ایرنا- نیروهای دولت وفاق ملی لیبی امروز (شنبه) طی عملیاتی با عقب راندن عناصر وابسته به ژنرال حفتر، در تمامی محورهای نبرد در طرابلس پایتخت این کشور پیشروی کردند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، فرماندهی عملیات «آتشفشان خشم» وابسته به دولت وفاق ملی امروز همچنین با هواپیما و توپخانه نیروهای خلیفه حفتر سرلشکر بازنشسته ارتش را بمباران و آنها را به عقب نشینی از خطوط مقدم جبهه، وادار کرد.

الجزیره افزود: نیروهای دولت وفاق ملی همچنین، کنترل یک موضع مهم را به دست گرفت که پیش از این ، نیروهای حفتر از آن‌ برای شلیک موشک گراد و توپخانه به طرابلس استفاده می‌کردند.

این موضع در محور السبیعه در جنوب غرب طرابلس قرار دارد. نیروهای وفاق ملی همچنین تهاجم گسترده‌ای را از چند محور به مواضع نیروهای حفتر در مناطق عین زاره و وادی‌الربیع در جنوب شرق پایتخت انجام دادند.

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به دولت وفاق ملی اعلام کرد که نیروهای حفتر از خطوط مقدم جبهه در محور عین زاره عقب نشینی کرده‌اند.

این مرکز افزود: نیروهای وابسته به دولت وفاق در چند نوبت، مواضع پشت جبهه نیروهای حفتر را در حومه شهرهای طرابلس و ترهونه موردحمله قرار دادند.

سرهنگ محمد قنونو سخنگوی رسمی نیروهای وفاق اعلام کرد که حمله‌ی امروز سرآغاز پیشروی نیروهای وفاق در تمامی محورها به شمار می‌رود.

وی افزود که این عملیات بامداد امروز آغاز و نیروهای هوایی و زمینی در آن شرکت داشتند.

اوضاع در لیبی، پانزدهم فروردین امسال همزمان با دستور ژنرال "خلیفه حفتر" از نزدیکان "معمر قذافی" دیکتاتور سابق، به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس، متشنج شد.

لیبی از زمان سرنگونی قذافی در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است.نظامیان طرفدار حفتر (مورد حمایت امارات و عربستان و فرانسه) بر شرق این کشور مسلط هستند و ارتش دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» (مورد پذیرش جامعه جهانی) کنترل غرب لیبی را در دست دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =