۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۵
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83468690
۰ نفر

برچسب‌ها

خوشنویسان استان مرکزی اشعار عاشورایی کتابت کردند

خمین - ایرنا - همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) جمعی از خوشنویسان استان مرکزی شامگاه شنبه در بیت تاریخی امام راحل در خمین اشعار آئینی و عاشورایی و قطعات عرفانی در رثای سرور شهیدان کتابت کردند.

رئیس انجمن خوشنویسان خمین در حاشیه این آیین در گفت‌وگو با ایرنا گفت: این برنامه در قالب همایش مشق عاشورایی با حضور ۵۰ خوشنویس از استان مرکزی و شهر گلپایگان برگزار شد.
« محمدرضا کرمی » افزود:خوشنویسان اشعاری از محتشم کاشانی، مولانا و شاعران معاصر در رثای امام حسین (ع) و مصیبت های اهل بیت (ع) را به رشته تحریر درآوردند.
وی ادامه داد: هنرمندان خوشنویس با سبک های مختلف از جمله نستعلیق، ثلث و شکسته نستعلیق و بداهه نویسی اشعار مذکور را در رثای حضرت سیدالشهدا(ع)، حضرت ابوالفضل العباس و یاران باوفایش در صحرای کربلا  نوشتند.
رئیس انجمن خوشنویسان خمین  با اشاره به حضور ۹۰ هنرجو در انجمن خوشنویسان این شهرستان ادامه داد: ۶۰ نفر از کوچکترین استاد ممتاز خوشنویسی کشور از این شهرستان هستند.
کرمی اظهار داشت: نماینده استان مرکزی دررشته خوشنویسی مسابقات سراسری خورشید ولایت هرسال از هنرجویان خوشنویس این شهرستان است.
وی با اشاره به کسب رتبه برتر خوشنویسی در پرسش مهر توسط یکی از خوشنویسان خمین تاکید کرد: رتبه‌های برتر جشنواره هنری دانش‌آموزی همواره از این شهرستان بوده است.
رئیس انجمن خوشنویسان خمین افزود: کوچکترین کاتبان قرآن‌کریم عضو انجمن خوشنویسی این شهرستان هستند و در ماه مبارک رمضان هرسال سوره های قرآن را به شکل گروهی کتابت می‌کنند.
خمین دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است و حدود یک‌هزار هنرمند در انجمن های فرهنگی و هنری این شهرستان فعالیت می کنند.
/۶۰۱۳/۹۹۳۰