۱۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83468642
۰ نفر

برچسب‌ها

اجتماع بزرگ حسینیان خلخال برگزار شد

اردبیل- ایرنا - همزمان با هفتمین روز ماه محرم اجتماع بزرگ حسینیان خلخال برگزار شده و عزاداران حسینی اوج شکوه و عظمت عشق به امام حسین(ع) را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که عصر شنبه در میدان معلم و خیابان‌های منتهی به این میدان برگزار شد، حجت‌الاسلام کریم اسدی امام جمعه خلخال در سخنانی به اهمیت عزاداری‌های امام حسین (ع) و زنده نگهداشتن نهضت عاشورا درپایداری انقلاب و نظام اسلامی ایران پرداخته و افزود: به برکت همین نهضت است که امروزه ایران اسلامی حرف اول را در امنیت پایدار ،اقتدار و عظمت در منطقه می‌زند.

وی با تقدیر از دست‌اندرکاران نهمین اجتماع بزرگ حسینیان خلخال گفت: تا زمانی که نهضت عاشورا  زنده است هیچ گزندی از سوی دشمن به مردم  و ایران اسلامی نخواهد رسید.

 در نهمین اجتماع بزرگ حسینیان خلخال شعرای آیینی و مداحان به اجرای برنامه پرداخته و هزاران نفر از عزاداران حسینی بر سر و سینه زده و اشک ماتم ریختند.

این آیین ۹ سال پیش به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برای نخستین بار در خلخال برگزار و امسال با توجه به استقبال گرم اهالی و گردشگران میهمان این شهرستان پرشورتر و با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد.

۷۱۱۹/۶۰۱۶
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها