۲۰ اکیپ  بازرسی و آمار برداری از منابع آب زنجان را انجام می دهند

زنجان - ایرنا - طبق برنامه ریزی انجام گرفته گروه‌های گشت و بازرسی در قالب ۲۰ اکیپ شامل حفاظت از آبهای زیرزمینی، حفاظت از آبهای سطحی و رودخانه‌ها، کنتورهای هوشمند، حفاری، حفاظت کیفی و محیط زیست و اکیپ ناظر در این استان فعالیت می‌کنند.

 معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای زنجان روز شنبه در جمع خبرنگاران از آغاز انجام خدمات مهندسی در زمینه ایجاد اکیپ‌های گشت و بازرسی و آماربرداری از منابع آب در سطح این استان خبر داد و گفت: این اکیپ ها بطور رسمی  از ۱۱ شهریور امسال فعالیت های کاری خود را آغاز کرده اند.

اسماعیل افشاری افزود:حوزه عملکرد اکیپ‌ها شامل،   تمامی  محدوده‌های مطالعاتی، دشت‌ها، رودخانه‌ها و سواحل دریاچه‌ سدهای تحت پوشش شهرستان‌های زنجان، سلطانیه، ایجرود، خدابنده، ابهر، خرمدره، طارم، ماهنشان و بخش انگوران  است.

وی اضافه کرد:هدف از تشکیل این اکیپ‌ها، حفظ و حراست و جلوگیری از تخلفات کمی و کیفی  تمامی منابع آب زیرزمینی و سطحی استان، کنترل و جلوگیری از تخلفات کنتورهای هوشمند، کنترل و جلوگیری از تخلفات دستگاه‌های حفاری، جلوگیری از تخلفات مربوط به کلیه سدهای استان،   است.

به گفته این مسئول، حفاظت از حدود بستر، حریم و جلوگیری از تخلفات مربوط به  تمامی  رودخانه‌های استان، به روز نمودن آمار و اطلاعات منابع آب، تسهیل در امور اطلاع رسانی و ایجاد همگرایی در بهره‌برداران درقالب برگه‌های شناسایی و آمار، از طریق انجام عملیات صحرایی و دفتری و بر اساس دستورالعمل چهارم طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب وزارت نیرو  از دیگر اهداف تشکیل اکیپ های یاد شده است.

افشاری یادآوری کرد که این خدمات از سال‌ ۹۸ تا ۱۴۰۰ به مشاور ذی صلاح واگذار شده است که تحقق این مهم چشم اندار بهتری را ایجاد خواهد کرد.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =