گزارش یک خرابکاری؛ وقتی گواردیولا نقشه‌ بارسا و «نیمار» را نقش برآب کرد

تهران- ایرنا- نشریه دون‌بالون اسپانیا در گزارشی جالب از دست داشتن باشگاه منچسترسیتی و به‌ویژه «پپ گواردیولا» در به بن‌بست خوردن مذاکرات انتقال «نیمار» به نیوکمپ پرده برداشت.

براساس این گزارش، آبی اناری‌ها در بحبوحه گمانه‌زنی‌ها در رابطه با بازگشت مرد برزیلی به بارسا، «فیلیپه کوتینیو» هافبک فصل گذشته خود را با ۱۲۰ میلیون یوروی ناقابل به منچسترسیتی تعارف کردند!

در این بین، سیتی در جستجوی جایگزینی برای «لروی سانه» بود؛ بازیکنی که قصد داشت ورزشگاه اتحاد را به مقصد آلیانس‌آرنا ترک کند.

کوتینیو به نظر جایگزین مناسبی برای سانه بود اما گواردیولا تصمیم گرفت تا جواب رد بدهد و در نهایت مرد برزیلی به دلیل عدم وجود پیشنهاد از سایر باشگاه‌های اروپایی، با قراردادی قرضی راهی بایرن مونیخ شد.

این در حالی است که بارسلونا امیدوار بود تا منچسترسیتی ستاره اسبق لیورپول را با پرداخت ۱۲۰ میلیون یورو از آنان بخرد و در نتیجه آبی اناری‌ها با این پول و کمی قرض و وام، پول انتقال نیمار به نیوکمپ را تامین کنند اما نقشه کاتالان‌ها نقش بر آب و مرد ۲۷ ساله در پاریس ماندگار شد.

دون‌بالون معتقد است گواردیولا نقشه بارسا را از فروش کوتینیو به سیتی و جور کردن پول خرید نیمار پیش‌بینی کرده بود؛ خریدی که به اعتقاد سرمربی اسبق آبی اناری‌ها در صورت تحقق، غول‌های اسپانیایی را به تیمی شکست‌ناپذیر بدل می‌کرد یا دست کم قوای هجومی آنان را به اندازه‌ای تقویت می‌کرد که به ازای هر گل خورده قادر بودند سه یا چهار بار تلافی کنند!

و در این صورت شکست دادن بارسلونا در لیگ قهرمانان غیرممکن می‌شد؛ اتفاقی که منچسترسیتی به وضوح تمایلی برای رخ دادن آن نداشت به ویژه با توجه به اینکه گواردیولا و مالکان اماراتی سیتی بی‌محابا به دنبال فتح بزرگ‌ترین و ارزشمندترین جام رقابت‌های باشگاهی اروپا هستند.

با این حال، حتی اگر تمام این موضوعات و کارشکنی‌ها را توهم نویسنده گزارش فوق فرض کنیم، بهترین و قابل‌توجه‌ترین جنبه آن این است که گزارش بالا، مهر تاییدی است بر هوش غیرقابل انکار مبدع فوتبال تیکی‌تاکای بارسا.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =