جودوکار پارالمپیکی ایران قهرمان آسیا شد

تهران- ایرنا- در ادامه رقابت‌های جودو نابینایان و کم بینایان قهرمانی آسیای که به میزبانی قزاقستان در حال برگزاری است، نماینده ایران در وزن منهای ۹۰ کیلوگرم با کسب مدال طلا بر سکوی قهرمانی ایستاد.

روز دوم رقابت‌های جودو نابینایان و کم بینایان در قزاقستان صبح امروز (شنبه) در حالی آغاز شد که «وحید نوری» جودوکار کم بینای ایران در وزن منهای ۹۰ کیلو گرم ایران برابر حریفان خود به رقابت پرداخت. وی که در دور نخست این رقابت‌ها با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود در دور دوم،  رقیبی از قزاقستان  را مغلوب کرد و در دور سوم حریف چینی خود را  شکست داد و به فینال راه یافت.

قهرمان جودو نابینایان و کم بینایان جهان در دیدار نهایی این رقابت‌ها به مصاف حریفی از ازبکستان رفت و با ضربه فنی حریف (ایپون) در نهایت به عنوان قهرمانی رسید. نوری پیش از این مدال طلای رقابت‌های جایزه بزرگ در جمهوری آذربایجان و مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را از ‌آن خود کرد.  

از نوری به عنوان یکی از امیدهای مدال ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو یاد می شود.  

در ادامه این رقابت ها و در ورزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم «محمدرضا خیرالله‌زاده» در دور اول به استراحت خورد و در دور دوم  جودوکاری از ژاپن را برد و به فینال رقابت ها رسید اما دیدار نهایی را به حریف خود واگذار کرد. تیم ملی جودو ایران نیز در پایان رقابت‌های آسیایی قزاقستان با عنوان نایب قهرمانی و کسب نشان نقره خیرالله زاده به کار خود پایان داد.

خیرالله زاده پیش از این در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و و جایزه بزرگ باکو به این جودوکار باخته بود.
همچنین در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم «محمدعلی شنانی» در دور اول حرفی از کره را مغلوب کرد و در دور دوم به ازبکستان باخت. این جودوکار پارالمپیکی در دور سوم رقیب ژاپنی  خودرا برد و در نهایت در دور چهارم حریف قزاقستانی خود را مغلوب و  به مدال برنز رسید.

 پیش از این نیز «رضا غلامی» مدال طلا رقابت‌های آسیایی قزاقستان را به دست آورده بود.

تیم ملی جودو ازبکستان با کسب ۴ طلا به قهرمانی رسید ایران با ۲ طلا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و قزاقستان با یک طلا سوم شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =