بودجه دانشگاه‌ها به صورت کامل تخصیص پیدا کند

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: امیدواریم مساعدت بیشتری در زمینه بودجه صورت گیرد و بودجه دانشگاه به صورت کامل تخصیص پیدا کند.

به گزارش روز شنبه دانشگاه تربیت مدرس، «محمد تقی احمدی» در شورای دانشگاه با اشاره به مسائل بودجه ای تربیت مدرس، گفت: شرایط سختی را از نظر بودجه ای تجربه می کنیم. دولت محترم تصمیم گرفته است که بودجه دانشگاه را در حد ۸۰ درصد تامین کند و این درحالی است که ۷۰ درصد بودجه دانشگاه فقط صرف حقوق و دستمزد می شود و ۱۰ درصد از آن برای سایر کارهای مهم پژوهشی و مسائل رفاهی دانشجویان و ... باقی خواهد ماند که بسیار رقم اندکی است.
وی ادامه داد: بودجه دانشگاه ها نیم درصد بودجه کل کشور است و با توجه به نقش مهم دانشگاه ها و بحرانی که به دلیل کمبود بودجه در دانشگاه ها ایجاد شده امیدواریم مساعدت بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا با پیگیری های جدی و هماهنگ بتوانیم این مسیر را هموار کنیم و با امکان تامین ۱۰۰ درصدی بودجه در ماه های آینده شرایط بهتری را در دانشگاه داشته باشیم.

 احمدی سپس به آغاز عملیات ساخت خوابگاه بزرگ تربیت مدرس در ضلع جنوب شرقی دانشگاه اشاره کرد و گفت: مراسم کلنگ زنی این پروژه با حضور استاندار تهران برگزار شد. با توجه به اینکه حدود ۳۰ درصد از دانشجویان دانشگاه در خوابگاه های استیجاری ساکن هستند، لذا با پشتیبانی سازمان برنامه از دو سال و نیم پیش، تامین بودجه آن مورد موافقت قرار گرفت تا یک خوابگاه با ظرفیت حدود ۶۰۰ نفر در دانشگاه ساخته شود.

وی در ادامه به پرونده های دیوان عدالت اداری در خصوص جذب بورسیه ها در دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه حدود ۱۸ پرونده بورسیه در دیوان عدالت اداری داشت که ۱۱ مورد آن منجر به حکم الزام به استخدام شد. با توجه به وجود برخی مبانی قانونی در این زمینه، سوءتفاهم هایی با دیوان عدالت اداری ایجاد شده بود که در جلسات مشترک توانستیم این موارد را حل کنیم. 

در ادامه این نشست اعضای شورا به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص مسائل جاری دانشگاه پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =