۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۷:۲۶
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83468310
۰ نفر

برچسب‌ها

ذخیره ارزی چین از مرز ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت

پکن- ایرنا- تازه ترین آمار رسمی بانک مرکزی چین نشان می دهد که ذخیره ارزی این کشور به ۳ هزار و ۱۰۷ میلیارد دلار رسیده است.

بانک مرکزی چین روز جمعه در تارنمای خود اعلام کرده که در یک ماه اخیر نزدیک به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به ذخیره ارزی چین اضافه شده که نشانگر وضعیت با ثبات اقتصادی در کشور است.

این اتفاق در حالی می افتد که رشد اقتصادی چین به پایین ترین رقم در ۲۹ سال گذشته معادل ۶/۲ درصد رسیده و جنگ تجاری با آمریکا نیز بسیاری از بخش های اقتصادی کشور را تحت تاثیرات منفی قرار داده است.

ذخیره ارزی چین با وجود اینکه ارزش یوان پول ملی این کشور در برابر آمریکا به پایین ترین ارزش در ۲۵ سال گذشته رسیده، بیشتر شده است.

پیش از این کارشناسان امور اقتصادی پیش بینی کرده بودند ذخیره ارزی چین به دلیل رکود تدریجی اقتصادی و جنگ تجاری با آمریکا در ماه اوت امسال نسبت به ماه قبل از آن، ۴ میلیارد دلار کمتر خواهد شد.

اداره تبادلات ارزی چین در بیانیه ای آورده است توازن پرداخت های بین المللی و ثبات نسبی اقتصادی در شرایطی که قیمت ها در سراسر دنیا بالاتر رفته در این افزایش تاثیر فراوانی داشته است.

دولت آمریکا بارها از چین انتقاد کرده است که تعمدا نرخ پول ملی خود را دستکاری می کند تا به بخش های صنعتی و تولیدی خود برای افزایش رقابت آنها در جهان مساعدت کند.

دولت چین بر گردش سرمایه بشدت نظارت می کند و نوسانات یوان پول ملی چین هم در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =