۳۴۰۰ هیات مذهبی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند

گچساران- ایرنا- مسئول فرهنگی و تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه هزار و ۴۰۰ هیات مذهبی در آیین‌های عزاداری ماه محرم امسال در سطح این استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد هیات مذهبی ۵۰۳ مورد دارای مجوز رسمی(شناسنامه دار) هستند.

سید رسول افتخاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:شناسنامه صادره برای هیات ها همچون یک گواهینامه است که قوانین فعالیت هیات ها در آن درج شده و اعضای هیات ها را ملزم به رعایت این قوانین می کند.

افتخاری با بیان اینکه دشمنان درصدد ایجاد چالش و وارد کردن آسیب‌های جدی به فرهنگ عاشورایی هستند، گفت: ۴۰۰ مبلغ مذهبی به مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شده‌اند و پاسخگوی به سوالات و شبهات مردم در این ایام هستند.

وی تصریح کرد:  ۸۹۰  مداح و شاعر آیینی شناسنامه دار ایام محرم در مساجد و هیات های مذهبی استان فعالیت دارند.

افتخاری ادامه داد: از این تعداد مداح های شناسنامه درا ۶۵۰ نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی گفت: تشکل های مذهبی و هیات های عزاداری در طول سال علاوه بر برنامه های مختلف در محرم و صفر در سایر فعالیت های دینی و فرهنگی مشارکت دارند.

افتخاری  افزود: تجمع بزرگ هیات های مذهبی در روز نهم محرم ( دوشنبه) ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در بلوار جمهوری اسلامی یاسوج برگزار خواهد شد.

کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۳ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد و این استان ۱۰۰ در صد شیعه بیش از ۱۶ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.

۲۰۸۲/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =