دانشگاه شهید بهشتی در جهت حل معضلات جامعه پیش رود

تهران- ایرنا- سرپرست دانشگاه شهید بهشتی گفت: این دانشگاه با ۹۰۰ عضو هیات علمی و ۲۰ هزار دانشجو باید در جهت حل معضلات جامعه حرکت کند.

سعدالله نصیری قیداری امروز شنبه در آیین معارفه خود، و تکریم سید حسن صدوق رییس سابق دانشگاه اظهار کرد: بی شک این دانشگاه  با همت مدیران گذشته، استادان، کارکنان و دانشجویان به جایگاه رفیع فعلی رسیده است.

وی افزود: همواره در کشور ما با توجه به دلایل اعتقادی و دینی به علم احترام می گذاریم. ما مسلمان هستیم و معجزه رسول اکرم کتاب است، از این رو دین برای تعلیم و معرفت اهمیت بسیاری قائل است.

سرپرست دانشگاه شهید بهشتی همچنین با اشاره به اینکه سازمان یونسکو قدیمی ترین دانشگاه جهان را جندی شاپور اعلام کرد، یادآور شد: دین و قدمت تأسیس دانشگاه در ایران سبب شد تا جهانیان بدانند سهم ایران در ترویج علم و دانش بسیار است.

نصیری قیداری سرمایه گذاری در تولید علم و فرهنگ را وظیفه همه مسوولان کشور دانست و گفت: در دانشگاه شهبید بهشتی باید در حوزه دانشجویی، فرهنگی، مالی و پژوهشی فعالیت های ارزنده با شتاب بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: برای حل مشکلات جامعه باید پایان‌نامه ها به سمت نیازهای کشور سوق داده شود. باید برای جوانان امید و انگیزه ایجاد شود تا برای این کشور تلاش کنند. نگارش مقالات آی اس آی اهمیت بسیاری دارد، اما به محصول رساندن مقالات اهمیت بیشتری دارد.

نصیری قیداری خاطرنشان کرد: همه ۱۲۰ گروه آموزشی این دانشگاه که ۴۹ درصد دانشجویان کارشناسی ارشد، ۱۴ درصد دکتری و ۳۷ درصد کارشناسی را دربرمی گیرد، برای پیشرفت کشور باید حرکت کنند.

آیین معارفه نصیری قیداری، سرپرست جدید دانشگاه شهید بهشتی و تکریم صدوق رئیس سابق دانشگاه امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در  مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. صدوق دهم شهریور ماه ۹۸ از ریاست دانشگاه شهید بهشتی استعفا کرد و منصور غلامی نیز ۱۱ شهریور با استعفای وی موافقت و قیداری را به سمت سرپرست دانشگاه منصوب کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha