بصیرت افزایی رویکرد اصلی سوگواره های احلی من العسل است  

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: بصیرت افزایی و دشمن شناسی هر چه بیشتر دانش آموزان پسر نوجوان و جوان ۲ رویکرد اصلی سوگواره های «احلی من العسل» (گواراتر و شیرین تر از عسل) در کشور و این استان است.

به گزارش ایرنا، هادی زارع پور روز شنبه در سوگواره «احلی من العسل» در حسینیه ثارالله شهر یاسوج اظهار داشت: سوگواره های «احلی من العسل» امروز شنبه مصادف با هفتم ماه محرم و همزمان با سراسر کشور با حضور دانش آموزان پسر نوجوان و جوان کهگیلویه و بویراحمد در ۱۳ شهرستان و منطقه آموزشی این استان برگزار شد.

وی افزود: افزون بر ۲ هزار دانش آموز پسر نوجوان و جوان کهگیلویه و بویراحمد در این سوگواره ها حضور داشته و به عزاداری پرداختند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این سوگواره همه ساله ششم ماه محرم در کشور و استان برگزار می شد اما امسال به دلیل تقارن با جمعه با یک روز تأخیر برگزار شد.

زارع پور عنوان کرد: این سوگواره به یاد حضرت قاسم بن الحسن (ع) نوجوان شهید ۱۳ ساله قیام کربلا و نهضت عاشورا در کشور و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

وی ابراز داشت: هدف از برگزاری این سوگواره ترویج روزافزون فرهنگ عاشورایی و ولایت ‎پذیری بین دانش آموزان پسر نوجوان و جوان کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.

زارع پور گفت: دلیل نامگذاری سوگواره «احلی من العسل» آن است که حضرت قاسم بن الحسن (ع) شهادت در راه خدا را برای خود گواراتر و شیرین تر از عسل معرفی می کرد.   

خانواده شهید ابوالقاسم علی پور کوچکترین شهید دوران هشت سال دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد با ۱۴ سال سن و ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان در این سوگواره تجلیل شدند.

۷۵۳۵/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =