۱۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 1464
کد خبر: 83468273
۲ نفر

برچسب‌ها

یادواره شهدای بنادک سادات مهریز برگزار شد

یزد- ایرنا- یادواره سرداران و ۲۰ شهید روستای بنادک سادات از توابع دهستان میانکوه در بخش‌مرکزی مهریز روز شنبه با حضور جمعی از مسئولان و مردم در حسینیه این منطقه برگزار شد.

در این مراسم رئیس مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) کشور با اشاره به عظمت قیام امام حسین (ع) از فلسفه و نهضت عاشورا به عنوان یک جریان مستمر که سرمشق همه آزادگان جهان قرار گرفته نام برد  و گفت: پیروی از ولایت،  از خودگذشتگی و خون شهیدان و هوشیاری ملت ایران در عرصه‌های سیاسی ؛ اقتصادی و اجتماعی  موجب عظمت و اقتدار کشور و ملت ایران است.

سرتیپ علی رستگارپناه به  اشاره به عظمت بسیج به دلاوری‌های رزمندگان در  هشت سال دفاع مقدس و همچنین دفاع مدافعان حرم در عراق و سوریه به نقش سردار سلیمانی و اقتدار و ثبات وی در دفاع از کشور و خط‌مشی وی و تاثیر آن در کشورهای منطقه از اقتدار و ایمان بسیجیان و شهدا به نام اباعبدالله الحسین (ع) و نام حضرت ابوالفضل (ع) نام برد که نشان از عشق و محبت و هویت اسلام و تشیع است.

وی خاطر نشان کرد: این روحیه و ایثار باعث شد تا مطالعات و مبادلات سیاسی و نظامی و امنیتی و اقتصادی کشورهای استعمارگر بر هم زده شود که این اراده خداوند است زیرا به وسیله سربازان با اخلاص خود آن را به جهانیان ثابت نموده و با این وجود که دشمنان اسلام در طول ۴۰ سال انقلاب با ترورها و نقشه‌های شوم خود حتی با وجود فتنه انگیزی فراوان جز خاری چیزی برای خود باقی نگذاشتند. 

یادواره شهدای بنادک سادات از طرف پایگاه مقاومت بسیج شهدای این روستا، پایگاه مقاومت بسیج کریمه اهل البیت (س) و میزبانی و همیاری هیات عزاداران حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد.

روستای بنادک سادات در ۲۰ کیلومتری شهر مهریز و مرکز  شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۱/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =