۱۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83468254
۰ نفر

برچسب‌ها

مهلت ارسال آثار به جایزه ادبی هفت اقلیم تمدید شد

تهران- ایرنا- مهلت ارسال آثار به جایزه ادبی «هفت اقلیم» تا پایان شهریورماه تمدید شد.

به گزارش روز شنبه دبیرخانه جایزه ادبی هفت اقلیم، مهلت ارسال آثار به این جایزه، تا پایان شهریورماه تمدید شد و علاقه‌مندان تا ۳۱ شهریور برای ارسال آثار به این جایزه فرصت خواهند داشت.

این دوره از جایزه ادبی هفت اقلیم به بررسی و داوری آثار داستانی منتشر شده در سال ۱۳۹۷ اختصاص دارد. بر اساس این فراخوان ناشران و نویسندگان حوزه ادبیات داستانی باید ۳ نسخه از آثار داستانی منتشر شده خود در سال ۱۳۹۷ را در دو بخش مجموعه داستان و رمان به دبیرخانه این دوره از جایزه به نشانی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به خیابان پلیس، روبروی آتش‌نشانی، پلاک ۶۰۹ ارسال کنند. اسامی داوران بخش‌های مختلف به زودی منتشر خواهد شد.
جایزه ادبی هفت اقلیم در سال ۱۳۸۸ توسط عده‌ای از نویسندگان مستقل ایران با دبیری آیت دولتشاه آغاز به کار کرد. این جایزه در ابتدا به داستان‌های کوتاه منتشر نشده اختصاص داشت اما بعد از یک دوره مقدماتی داستان کوتاه، جوایز آن به کتاب‌های منتشر شده در بخش های رمان و مجموعه داستان کوتاه اختصاص یافت. 
هدف از برگزاری جایزه ادبی هفت اقلیم ارج نهادن به ادبیات اصیل ایرانی و توجه به آثار شاخص و ارزشمند زبان فارسی، اعلام شده است که با تکیه بر زبان، بومیت و فرهنگ ایرانی خلق شده باشند، به گفته موسسان این جایزه، جایزه ادبی هفت اقلیم تلاش دارد که ادبیات داستانی را خارج از تقسیم‌بندی‌ها و گروه‌بندی‌های رایج ادبیات و به صورت ملی مورد بررسی قرار دهد. 
این جایزه در دو بخش اصلی رمان برگزیده و مجموعه داستان برگزیده برگزار می‌شود. بخش‌های اصلی جایزه آثاری را در بر می‌گیرد که طی چند مرحله داوری بیشترین امتیاز را دریافت کرده باشند. کتاب های راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده در بخش رمان و خاطرات یک دروغگو نوشته نسیم وهابی در بخش مجموعه داستان برگزیدگان هشتمین دوره این جایزه بودند که مراسم تقدیر آن دوم اردیبهشت سال جاری برگزار شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =