حوادث رانندگی در استان مرکزی ۴ کشته بر جا گذاشت

اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: حوادث رانندگی روز گذشته در این استان ۴ کشته و ۵ مجروح داشت.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "ایرج کهریزی" افزود: در نخستین سانحه رانندگی که روز گذشته بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در کیلومتر پنج جاده توره - ملایر رخ داد، راننده خودرو بر اثر شدت جراحات وارده جان سپرد و ۲ سرنشین دیگر خودرو نیز مجروح و به وسیله نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: کارشناس تصادفات پلیس راه علت این تصادف را توجه نداشتن به جلو از سوی راننده خودرو اعلام کرد.
وی خاطر نشان کرد: در سانحه ای دیگر که روز گذشته اتفاق افتاد، بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی کامیون با خودروی سواری پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۲۸ لاین غربی محور ساوه - تهران، راننده و یک سرنشین خودروی پژو در دم فوت کردند و یک سرنشین دیگر آن نیز مجروح و به وسیله نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد.
رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: در سومین حادثه رانندگی نیز روز گذشته، بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری ام وی ام در کیلومتر ۴۵ لاین شمالی، محور ساوه - همدان به وقوع پیوست، یکی از سرنشینان آن به علت شدت جراحات وارده در محل وقوع حادثه جان باخت و راننده و دیگر سرنشین خودرو نیز مجروح و به وسیله نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.
سرهنگ کهریزی افزود: با توجه به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی و حجم سنگین بار ترافیکی محورهای ارتباطی در این ایام، باید با صبر و آرامش بیشتری در جاده ها به رانندگی پرداخت.

کشف یک میلیارد ریال کالای قاچاق در شازند
فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: در عملیات ماموران انتظامی این شهرستان از یک دستگاه اتوبوس مسافربری یک میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق توقیف شد. 
سرهنگ "محمدعقیل سلگی"  افزود: ماموران انتظامی شهرستان در انجام تحقیقاتی از تردد یک دستگاه اتوبوس مسافری حامل این میزان کالای قاچاق مطلع شدند.

وی اظهار داشت: با مراقبت های نامحسوس پلیس، خودرو شناسایی و متوقف شد و با هماهنگی مقام قضائی مورد بازرسی قرار گرفت.
این مقام انتظامی گفت: در بازرسی از خودرو با نظریه کارشناس پلیس آگاهی یک میلیارد ریال انواع کالای قاچاق شامل هفت هزار و ۳۲۲ قوطی نوشیدنی، ۹۳ کیلوگرم آب نبات، ۲۵۷ کیلوگرم شکلات صبحانه و ۲ دستگاه ماشین لباس شویی قاچاق کشف شد.
سرهنگ سلگی افزود: در این خصوص پرونده ای تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شد.

عرضه کنندگان ۱۳ کیلوگرم شیشه در استان مرکزی دستگیر شدند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: ۱۳ کیلو و۳۶۰ گرم ماده مخدر صنعتی شیشه در عملیات مشترک با پلیس استان های بوشهر و هرمزگان کشف شد.

سرهنگ "احمد رضا چگنی" افزود: در پی کسب خبری در خصوص جاسازی و انتقال مواد مخدر توسط ۲ نفر از توزیع کنندگان، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.
وی اظهارداشت: پس از اتمام تحقیقات و با هماهنگی مرجع قضایی، سرانجام محل تردد و جابه جایی مقادیری مواد مخدر از سوی پلیس استان در یکی از محورهای جنوبی کشور مورد رصد قرار گرفت و دستگیری این سوداگران با همکاری پلیس استان های بوشهر و هرمزگان آغاز شد.
این مقام انتظامی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته خودروی متهمان شناسایی و در عملیاتی متوقف شد و هر دو نفر دستگیر و مقدار ۱۳ کیلو و ۳۶۰ گرم ماده مخدر شیشه از آنان کشف شد.
سرهنگ چگنی خاطر نشان کرد:‌ متهمان دستگیر شده در این عملیات با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

۶۹۹۱/۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =