۱۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83468219
۰ نفر

برچسب‌ها

گرم شدن تنور انتخابات ریاست جمهوری تونس با آغاز مناظره های تلویزیونی

تهران- ایرنا- مناظره های تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوی تونس از امروز (شنبه) به مدت سه روز  با عنوان "تونس انتخاب می کند" آغاز خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری "فرانس ۲۴"، در این مناظره ها که برای اولین بار در تاریخ تونس انجام می شود، کاندیداها رو در روی هم از برنامه ها و چشم اندازهای خود برای آینده کشور صحبت می کنند.

این سه مناظره یک ساعت و نیمه در سه شب با سه محور بررسی صلاحیت های رییس جمهور ، برنامه ها و میزان دانش نامزدها برگزار می شود.

در همین راستا "النوری اللجمی" رییس هیئت ارتباطات سمعی و بصری تونس تاکید کرد که این هیئت و هیئت انتخابات به دقت بر این مناظره ها نظارت دارند و با هرگونه قانون شکنی  برخورد می کند.

بعد از درگذشت "الباجی قاید السبسی" رییس جمهور سابق این کشور، مقرر شد انتخابات ریاست جمهوری زودتر از موعد مقرر و در ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) برگزار شود.

در این انتخابات ۲۶ نامزد با هم رقابت می کنند که مهم ترین آن ها "یوسف الشاهد" نخست وزیر، "عبدالفتاح مورو" از جنبش النهضه، "عبدالکریم الزبیدی" وزیر دفاع مستعفی و "نبیل القروی" تاجر و مالک شبکه تلویزیونی خصوصی "نسمه" است.

القروی به اتهام فرار مالیاتی و پولشویی بازداشت شده است.

کمپین انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری تونس روز دوشنبه به طور رسمی شروع شد و تا ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور ماه) ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =