استعفای صدوق برای رسیدگی به فعالیت‌های علمی بود

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نزدیک بودن زمان بازنشستگی حسن صدوق رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی دلیل استعفای وی بود تا بتواند پیش از بازنشستگی به فعالیت های علمی خود رسیدگی کند، اما تحت فشار نبوده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، منصور غلامی امروز شنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم معارفه سرپرست دانشگاه شهید بهشتی در باره بازداشت بی دلیل دانشمند ایرانی در آمریکا نیز اظهار کرد: متاسفانه خبر جدیدی از استاد بازداشتی نداریم، وزارت خارجه باید پیگیری کند؛ چرا که به سایر کشور ها دسترسی نداریم.

مسعود سلیمانی دانشیار دانشگاه تربیت مدرس و جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان، چند ماه پیش در قالب فرصت مطالعاتی عازم کشور آمریکا شد، که برخلاف پروتکل های دانشگاهی و تحقیقاتی ، از سوی پلیس آمریکا دستگیر و زندانی شد.
وزیر علوم درباره بررسی دیوان عدالت اداری درخصوص اعتراض داوطلبان نظام قدیم به شیوه هم ترازی کنکور ۹۸ نیز گفت: کنکور یک موضوع مشخص است و مطلبی برای پرداختن به آن وجود ندارد، باید منتظر ماند که چه اتفاقی رخ می دهد.

مراسم معارفه سعدالله نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی و تکریم حسن صدوق، رئیس سابق دانشگاه با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. صدوق دهم شهریور ماه ۹۸ از ریاست دانشگاه شهید بهشتی استعفا کرد و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ۱۱ شهریور با استعفای وی موافقت و قیداری را به سمت سرپرست دانشگاه منصوب کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =