حرکت به سمت کیفی‌سازی آموزش عالی در دستور کار است

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توجه به بازسازی و ساماندهی آموزش عالی با گذر از توسعه کمی، حرکت به سمت کیفی سازی و ماموریت گرا کردن مراکز مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

منصور غلامی امروز شنبه در آیین معارفه سعدالله نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی و تکریم سید حسن صدوق رئیس سابق دانشگاه اظهار کرد:  توجه به طرح بازسازی آموزش عالی امسال در مرحله اجرایی شدن قرار دارد تا بخشی از نگرانی ها سال های اخیر برای افزایش تعداد دانشگاه ها و کاهش کیفیت تحصیلی برطرف شود.
وی افزود: در حال حاضر تمام دانشگاه ها حتی دانشگاه های کوچک در زمینه پژوهش دستاوردهای مناسبی کسب کرده اند. از این رو می توان گفت افق روشنی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه وجود دارد.

غلامی خاطر نشان کرد: برای مراکز هیات علمی جوان ماموریت هایی تعیین شده تا در جهت ساماندهی آموزش عالی حرکت کنند.
وزیر علوم در ادامه با اشاره به اینکه کشور با مبنا قراردادن پایه اعتقادات اسلامی یعنی آزادی و آزادگی مباهات بسیاری بدست آورد، یاد آور شد: تلاش بر آن است که اعتلای آموزش عالی زینت بخش نظام اسلامی باشد.
غلامی ادامه داد: مقایسه مدیریت ها باید در چارچوب شرایط خاصی صورت گیرد. پیشرفت های انقلاب اسلامی در نتیجه تلاش تمام مدیران است. از این رو باید همواره از زحمات مدیران قبلی قدردانی شود تا در نهایت مدیران جدید نیز برای داشتن عملکرد مناسب تشویق شوند.
وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد: تامین نیروی انسانی متخصص به خوبی در دهه ۷۰ در دانشگاه ها صورت گرفت تا امروز تمام ادارات از تخصص تحصیلکرددگان داخلی بهره مند شوند.
غلامی با اشاره به پیشرفت حوزه پژوهش در اوایل دهه ۷۰ و ۸۰ گفت: پارک های علم و فناوری و مراکز رشد شکل گرفت تا در جهت رویکردهای فناوری و اقتصادی جامعه حرکت کنند.
وی در پایان سخنان خود از زحمات حسن صدوق تشکر و برای نصیری قیداری آرزوی توفیق کرد.

آیین معارفه نصیری قیداری، سرپرست جدید دانشگاه شهید بهشتی و تکریم صدوق رئیس سابق دانشگاه امروز در  مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. 

صدوق دهم شهریور ماه ۹۸ از ریاست دانشگاه شهید بهشتی استعفا کرد و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ۱۱ شهریور با استعفای وی موافقت و قیداری را به سمت سرپرست دانشگاه منصوب کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha