پیکر مطهر ۲ شهید در مریوان تشییع شد

سنندج - ایرنا - پیکر پاک و مطهر ۲ شهید مدافع وطن روز شنبه بر دوش مردم شهیدپرور شهرستان مریوان تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر پاک این شهیدان از مقابل سپاه ناحیه مریوان به سمت گلزار شهدای این شهر با حضور سردار کیومرث شیخی فرمانده مرزبانی کردستان، فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، خانواده شهدا،  فرماندهان نظامی و انتظامی، نیروهای مسلح، اقشار مختلف مردم و مسئولان اجرایی مریوان برگزار شد.

پیکر پاک و مطهر شهید سرباز وظیفه استوار یکم مجید شیری‌پز جمعی هنگ‌مرزی مریوان و بسیجی شهید منصور امینی سپاه اهل روستای ذکریان سروآباد از مقابل سپاه ناحیه مریوان به سمت گلزار شهدای این شهر تشییع شد.

پیکر شهید شیری‌پز پس از تشییع برای خاکسپاری به زادگاه این شهید والامقام در شهرستان خمین در استان مرکزی منتقل می‌شود و پیکیر شهید امینی نیز در گلزار شهدای مریوان به خاک سپرده شد.

شهید شیری‌پز جمعی هنگ مرزی مریوان بود که جمعه‌ شب حین پایش نوار مرزی همراه همرزمان خود با تعدادی از افراد ناشناس در نقطه صفر مرزی و حریم ممنوعه (منطقه خوش‌کلان) درگیر شدند که این درگیری منجر به شهادت وی شد.

همرزم وی گروهبان‌یکم مسلم غریبی ده‌گلی نیز زخمی شده و اکنون در بیمارستان بستری است و وضعیت عمومی او رضایت بخش است.

تشییع پیکر شهید مریوان

بسیجی شهید امینی نیز جمعه شب در حوالی روستای خود به ضرب گلوله فرد یا  افراد ناشناس به شهادت رسید هنوز هیچ گروه با فردی مسئولیت حمله به این بسیجی والامقام و به شهادت رساندن او را بر عهده نگرفته است.

شهرستان مریوان در ۱۲۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و از قمست غرب خود به شهر پنجوین در استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق با ۱۰۰ کیلومتر مرز متصل است.

کردستان از استان های مرزی کشور است که ۲۲۷ کیلومتر مرز با شمال عراق دارد.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =