۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 2050
کد خبر: 83468021
۰ نفر

برچسب‌ها

یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال زکات در دلیجان جمع‌آوری شد

خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان گفت: یک میلیارد و ۷۷۰ ریال زکات مستحبی و واجب امسال در این شهرستان جمع‌آوری شد.

« حمیدرضا قاسمی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از این منابع جمع‌آوری شده زکات مستحبی و ۳۷۰ میلیون ریال واجب بوده است.
وی اظهار داشت: انواع مصالح ساختمانی شامل ۲۳۰ متر سنگ بنا، ۲۱ کیسه سیمان و ۱۰۰ متر ایزوگام امسال در قالب زکات مستحبی برای ساخت مسکن محرومان و ۵۰ کیلوگرم نخود، چهار کارتن تخم‌مرغ ، چهار تن خیار و هندوانه برای کمک به معیشت محرومان جمع‌آوری شد.

وی بیان کرد: ۳۰ درصد تعهد این شهرستان برای جمع‌آوری زکات در پنج ماه امسال محقق شده و جمع‌آوری ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات مستحبی و واجب تا پایان سال هدفگذاری شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان بیان کرد: زکات جمع‌آوری شده در بخش کمک به محرومان در زمینه های معیشتی، درمان و جهیزیه هزینه می‌شود و اجرای طرح‌های عمرانی در دستور کار امسال نیست.

قاسمی ادامه داد: زکات از واجبات مالی و عبادی است و اگر این تکلیف به ‌موقع پرداخت شود مشکلات اقتصادی موجود در شهرستان قابل جبران است.
بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ خانوار از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان بهره‌مند هستند.

/۶۰۱۳/۷۲۷۷

برچسب‌ها