۱۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 83467990
۰ نفر

برچسب‌ها

تابستان روی خوش به مردم کردستان نشان می‌دهد

سنندج - ایرنا - طبق اعلام هواشناسی دمای هوای کردستان در هفته جاری بین سه تا پنج درجه سانتیگراد خنک‌تر می شود تا روی خوش و دمای مطلوب هوا در روزهای آخر فصل تابستان مهمان مردم این استان شود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان روز شنبه گفت: براساس تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی، از فردا یکشنبه ۱۷ شهریور تا روز جمعه ۲۲ این ماه دمای هوا به طور محسوسی روند کاهش دارد.

بهرام چاره خواه افزود: پیش‌بینی می‌شود در این مدت دمای هوا به صورت میانگین بین سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش داشته و حداقل دمای هوا در سطح خاک برخی نقاط استان به حوالی صفر درجه برسد.

وی اضافه کرد: در این مدت سرمازدگی صیفی جات و محصولات جالیزی حساس به دماهای حوالی صفر و زیر صفر درجه سانتیگراد از مخاطره هاست و  انتظار می رود این چالش ها در مناطق دهگلان، دیواندره، زرینه، هزاکانیان، بیجار و قروه بیشتر باشد.

چاره خواه گفت: جمع آوری محصولات و انتقال آن به انبار و یا بازار فروش، در صورت امکان استفاده از پوشش برای حفاظت از محصولات در مقابل سرما، استفاده از آبیاری و روشهای متداول توصیه شده توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی برای تعدیل دما از توصیه های هواشناسی در این مدت است.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز سردترین دماهای استان در قاملو و بابارشانی با ۶.۳ درجه سانتی گراد و گرمترین دما نیز با ۳۵ درجه سانتی‌گراد در سروآباد به ثبت رسیده است.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =