تماشاخانه‌های خصوصی و دولتی تا پایان هفته تعطیل شدند

تهران- ایرنا- همزمان با نزدیک شدن به ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و یارانش تماشاخانه‌های خصوصی و دولتی این هفته تعطیل خواهند بود.

تماشاخانه های تهران از ۱۷ تا ۲۴ شهریورماه به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) و یارانش اجرای نمایش نخواهند داشت.

تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر از روز ۱۷ تا  ۲۲ شهریور اجرایی ندارند. این در حالی است که محوطه بیرونی مجموعه تئاتر شهر در دهه آغازین محرم هرشب میزبان یکی از مجالس تعزیه امام حسین (ع) بوده است.

در مجموعه تئاتر شهر با پایان گرفتن اجرای نمایش های اسکرین شات به کارگردانی ندا قربانیان و شکم به کارگردانی علیرضا رفیعی در تالار قشقایی، تصعید به کارگردانی محمد صاحبی در کارگاه نمایش در پایان هفته گذشته، پس از ایام سوگواری دهه نخست محرم اجراهای آرش به کارگردانی گلچهر دامغانی و رگ به کارگردانی ایوب آقاخانی در تالار چهارسو، کریم لوژی به کارگردانی رضا بهرامی در تالار قشقایی و ستاره شناس به کارگردانی اصغر نوری در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهند بود.

همچنین دور جدید اجراهای مجموعه نمایشی عمارت نوفل لوشاتو پس از پایان دهه اول محرم و روزهای سوگواری شهادت امام حسین (ع) از ۱۶ تا ۲۳ شهریورماه و پس از پایان تعطیلات هشت روزه، از ۲۴ شهریور و با ۵ نمایش آغاز می‌شود.
شاتر شیطان به نویسندگی و کارگردانی مریم برزگر و تهیه‌کنندگی محمد خرم از ۲۴ شهریور ساعت ۱۹:۴۵ اجرای خود را در سالن شماره دوی این عمارت آغاز می‌کند که شکیب شجره، فرزانه سهیلی و همایون حیدرزاده در آن به ایفای نقش می‌پردازند.
عمل به نویسندگی مهدی اسدزاده و کارگردانی شکوفه طاهری هم نمایش دیگری است که با بازی عرفان ابراهیمی، بیتا ایپکچی، حسن تسعیری، نسرین درخشان‌زاده، ناز شادمان و مسعود غزنچایی از روز ۲۴ شهریور ساعت۲۱:۳۰ در سالن شماره دو به صحنه می‌رود.
فولاد هرگز زنگ نمی‌زند به نویسندگی سیروس همتی و کارگردانی شیوا دیناروند هم نمایش دیگری است که در همین تاریخ با حضور افشین سنگ‌چاپ، ایمان صفا، آذین فولادوند، محمد حسین سیاهپوش و رضوان کرباسی به‌عنوان بازیگر، به صحنه می‌رود.
خاندان چن‌چی به کارگردانی محمدامین سعدی هم اثر دیگری است که بر اساس متنی از آنتونن آرتو، پرسی بیشی شلی با ترجمه بهزاد قادری، شهرام نراقی ساعت ۱۸ در سالن شماره یک عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود و علی کشوری، میثم جهانگیری، آرام نیک بین، نسیم ایمانی، محمد محمد زاده، شبیر رامتین، مصطفی برات‌پور، بهروزصیامی، نیما منصوری، رامک نوروزی، علی کاشمری و رزا ارجمندی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.
حماقت ایکاروس به کارگردانی محمدرضا حسینی و سه کیلو ۲۵۰ گرم به کارگردانی محسن نجارحسینی هم دیگر آثاری هستند که در هفته پایانی شهریور و روزهای نخست مهرماه، در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌روند.

تماشاخانه ایرانشهر نیز از روز شنبه ۱۶ تا پنجشنبه ۲۱ شهریور تعطیل است و از روز جمعه ۲۲ شهریورماه تماشاخانه ایرانشهر در سالن دکتر ناظرزاده کرمانی با دو نمایش شک به کارگردانی مهدی کوشکی و با بازی مهدی آذربخش، نغمه آقازاده، مینا اسکندری، کاظم بابایی، مونا تدین پور، ارشیا تهرانی، مسعود خانی، عباس خداقلی زاده در ساعت ۱۸:۳۰ و آواز قو به کارگردانی پریزاد سیف و با بازی سعید پور صمیمی و پریزاد سیف در ساعت ۲۱ میزبان مخاطبان خواهد بود.

همچنین در سالن استاد سمندریان نیز نمایش امروز روز خوبی ست برای مردن به کارگردانی کمال هاشمی و با بازی شیوا فلاحی و سارا سجادی در ساعت ۲۱:۱۵ اجرای عمومی خود را مجدد آغاز می‌کند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha