مجلس اعیان انگلیس لایحه مقابله با برگزیت بدون توافق را تصویب کرد

تهران – ایرنا – مجلس اعیان انگلیس روز جمعه لایحه‌ای را با هدف جلوگیری از برگزیت بدون توافق در اواخر ماه نوامبر و موظف کردن نخست وزیر به تلاش برای تاخیر در خروج این کشور از اتحادیه اروپا تصویب کرد.

به گزارش رویترز، این مصوبه «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس را موظف کرده تا از اتحادیه اروپا بخواهد که عضویت لندن در این اتحادیه را سه ماه دیگر تمدید کند.
البته این درخواست مشروط به آن است که پارلمان برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تا ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) به توافقی دست پیدا نکند یا با خروج بدون توافق مخالف باشد.
انتظار می‌رود که ملکه الیزابت روز دوشنبه این مصوبه را امضا کند.
جانسون اصرار دارد که انگلیس چه با توافق و چه بدون توافق باید در تاریخ ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود. او وعده داده است هرگز تاریخ برگزیت را به بعد از ۳۱ اکتبر (نهم آبان) موکول نمی‌کند.
نخست وزیر انگلیس هفته گذشته موافقت ملکه را برای تعلیق سه هفته‌ای پارلمان گرفت. او تلاش کرده تا زمینه را برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا فراهم کند. اما نمایندگان مجلس عوام انگلیس چهارشنبه شب با ۳۲۷ رای مقابل ۲۹۹ رای، به طرحی برای ممنوع کردن خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند.
نمایندگان مجلس عوام انگلیس همچنین به درخواست نخست وزیر این کشور برای برگزاری پیش از موعد انتخابات سراسری رای منفی دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =