۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۵
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83467348
۳ نفر

برچسب‌ها

پرچم حرمین شریفین در دارالمومنین به اهتزار درآمد

همدان - ایرنا - پرچم سرخ حرمین شریفین امام حسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) عطر کربلا را بر شهر و دیار دارالمومنین همدان پاشید و در میان فریاد های "لبیک یا حسین" بر بلندای این شهر به اهتزار درآمد.

عصر جمعه ششم محرم پرچم سرخ امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) به روی دستان خادمان حسینی در میان استقبال گرم و معنوی مردم وارد همدان شد.

نمادهایی از حرم مطهر سید الشهدا و قمر بنی هاشم نیز به زیبایی و شکوه این آئین افزوده بود.

مردم دارالمومنین از ساعت ها پیش برای زیارت این بیرق های متبرک به انتظار ایستاده بودند؛ آئین ادای احترام به این پرچم مقدس با مارش نظامی گروهی از عاشقان حسینی آغاز شد. 

هر کسی حاجت داشت و هر که نیاز به شفا و شفاعت می آمد و این پرچم سرخ را در می بویید و می بوسید و بی پروا خواسته اش را از شهدای کربلا طلب می کرد.

جمعیت عاشورایی به حسین(ع) سلام گفتند و به خاندانش صلوات فرستادند و با مدیحه سرایی مداحان یکصدا و متحد سینه زدند و بر مظلومیت شهیدان کربلا اشک ریختند.

پارچه های سبز تبرک شده در گرداگرد ضریح مطهر اباعبدالله و علمدار کربلا نیز تکه تکه شد و بین مردم توزیع شد، تا دل های شکسته اشان را به کربلا گره بزنند.

 در پایان بیرق سرخ حسینی در میدان مرکزی این شهر با فریادهای "لبیک یا حسین(ع)" بر بلندای میدان مرکزی این شهر به اهتزار درامد.

۷۵۲۷/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =