۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83467303
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر چین: بیگانگان در امور هنگ کنگ دخالت نکنند

پکن-ایرنا- «لی کچیانگ» نخست وزیر چین در دیدار با «آنجلا مرکل» صدراعظم آلمان در پکن اظهار کرد بیگانگان حق مداخله در امور هنگ کنگ را ندارند.

به گزارش شینهوا، نخست وزیر چین در این دیدار که شامگاه جمعه برگزار شد خاطر نشان کرد مسایل هنگ کنگ جزو امور داخلی چین محسوب می شود و دیگر کشورها نباید در آن دخالت کنند.

این در شرایطی است که صدراعظم آلمان از چین خواسته است به دنبال راه حل های مسالمت آمیز و صلح آمیز برای پایان دادن به بحران اعتراضات در هنگ کنگ باشد، مرکل تاکید کرد در این شرایط باید حداکثر خویشتنداری را انجام داد و از خشونت پرهیز کرد.

روزنامه ساوت چاینا از هنگ کنگ نیز نوشته است که صدراعظم آلمان در شرایطی به چین سفر کرده است که می خواهد اطمینان حاصل کند چین از نیروی نظامی برای استقرار در هنگ کنگ به منظور بازگرداندن ثبات به این شهر استفاده نمی کند.

از آغاز اعتراضات هنگ کنگ در سه ماه قبل، نخست وزیر چین اولین مقام بلند پایه ای است که به این صراحت در باره هنگ کنگ اظهار نظر می کند.

وی در مصاحبه مطبوعاتی خود با مقام آلمانی تاکید کرد که چین می داند چطور بر امور خود مدیریت کند اصل یک چین اجرا می شود و مردم هنگ کنگ نیز مسئول امورشان هستند.

لی از تلاش های مسئولان هنگ کنگی برای جلوگیری از خشونت و بازگرداندن آرامش به این شهر حمایت کرد.

صدر اعظم آلمان لغو قانون استرداد را گامی مهم برای آرامش منطقه هنگ کنگ دانست و بر خویشتنداری همه طرف ها تاکید کرد.

مرکل افزود: زمان بازگشت همه به مذاکرات برای حل صلح آمیز بحران هنگ کنگ فرا رسیده است.

در پایان این دیدار چندین توافقنامه همکاری دو جانبه نیز میان دو کشور امضا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =