امام حسین (ع) متعلق به همه مسلمانان است

کرمانشاه - ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، امام حسین (ع) را متعلق به همه مسلمانان دانست و گفت: راه و روش آن حضرت الگوی روشن همه دلسوزان اسلام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبههای این هفته نماز جمعه اهل سنت در مسجد جامع امام شافعی کرمانشاه، با بیان جایگاه اهل بیت (ع) و خاندان پیامبر و علاقمندی قلبی اهل سنت به این عزیزان، افزود: امروز باید مراقب باشیم دشمنان وحدت اسلامی با تبلیغات مسموم و دروغین خود بین شیعه و سنی شکاف ایجاد نکنند و نگذاریم ایام محرم را به زمانی برای اختلاف افکنی بدل کنند.

او در ادامه با اشاره به واقعه اسفناک به خاک و خون کشیدن اهل بیت نبوی در کربلا و رخدادهای تلخ و دردناکی که منجر به این حُزن ابدی شد، گفت: آنچه از قیام امام حسین (ع) باید آموخت؛ بذل جان و مال و اولاد در راستای اعتلا و بقای اسلام ناب پیامبر (ص) است که هیچ اولویتی برای فراموشی آن وجود ندارد.

وی در ادامه با قدردانی از مردم فهیم و بزرگ کرمانشاه که سالهاست با همدلی و احترام متقابل به عقاید مذهبی یکدیگر همزیستی و برادری اسلامی را به نمایش گذاشته اند، گفت: مردم کرمانشاه نمونه عینی اخوت اسلامی هستند. 

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های خود همچنین اقدامات و تصمیم گیری های اخیر نظام در مقابل زیاده خواهی های دشمن را تحسین کرد و ابراز امیدواری نمود مقاومت ملت و نظام بزرگ ایران ، توفیق قریب را در پی داشته باشد.

ماموستا محمدی همچنین به شرح فلسفه و ماهیت هجرت پیامبر گرامی اسلام (ص) از مکه به مدینه و تاثیر این حرکت مهم و تاریخی در تسریع و گسترش اسلام پرداخت.

او دوران پس از هجرت پیامبر را زمان شکل گیری و استحکام نهادها و مراکز پیشران و تصمیم گیرنده جامعه اسلامی دانست و افزود: مساجد جایگاه ویژه ای در جهت دهی و یکپارچه سازی مردم برای زندگی سعادتمند در سایه احکام شریعت داشته است.

۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =