۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۱
کد خبرنگار: 1357
کد خبر: 83467267
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به کشور بازگشتند

تهران- ایرنا- رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: از ابتدای عملیات بازگشت حاجیان(۲۵ مردادماه) تاکنون، بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، علیرضا رشیدیان گفت: تا آخر وقت پنجشنبه، ۷۹ هزار و ۸۷۷ نفر معادل بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به وطن بازگشته‌اند.

 وی افزود: هم اکنون در مدینه النبی، یک هزار و ۳۷۷ نفر و در مکه مکرمه ۶ هزار و ۴۰۹ نفراز زائران ایرانی حضور دارند و خدمات به آنها در حال انجام است.

 رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این موضوع که عملیات حج ظرف ۷۲ ساعت آینده به اتمام می رسد، ادامه داد: از روز ۱۶ شهریورماه خدمات حمل و نقل درون شهری در مکه پایان می‌یابد اما سایر خدمات چون تردد بین شهری، آشپزخانه‌ها و مراکز بهداشتی ما تا آخرین نفر مشغول خدمات‌دهی خواهند بود.

وی ابراز امیدواری کرد : تا اتمام عملیات حج در ۱۷ شهریورماه، تمامی زائران ایرانی با حجی مقبول و کوله باری از معنویت به کشور بازگردند.

رشیدیان در ادامه با اشاره به خدمات پزشکی هم گفت: مراکز پزشکی هم در حدی که برای خدمات‌دهی به حاجیان حاضر در مکه و مدینه نیاز است فعال و در حال خدمات دهی هستند.

 وی اظهار کرد: اکنون، دو نفر از حاجیان ما در بیمارستان مرکز پزشکی حج در مکه و سه نفر دیگر از زائران ما در بیمارستان عربستان سعوی (دو نفر در مکه و یک نفر در مدینه)بستری هستند و امید است قبل از اتمام کار، خدمات مربوط به معالجه آنان انجام شده و آنها را با آخرین پرواز به کشور بازگردانیم .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =