امام حسین (ع)، عاشورایی زندگی کردن را به مسلمانان آموخت

کرمان - ایرنا - به گفته نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، جریان بی‌بدیل عاشورا و اقدامات سرور و سالار شهیدان به مسلمانان آموخت عاشورایی زندگی و حرکت کنند و در شرایط کنونی نیز اینگونه موضع بگیرند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان کرمان افزود: امروز که دنیا دست به دست هم داده ما را به زانو درآورد و اروپا نقش آمریکا را بازی می‌کند، امت اسلامی باید با وحدت و همدلی در خط رهبر معظم انقلاب اسلامی از مقاومت در مقابل تجاوزگری‌ها و تمامیت خواهی‌های استکبار جهانی کوتاهی نکنند.

وی با بیان اینکه اسلام با تمام وجود در برابر جاهلیت ایستاد و به مرور زمان شعاع نورانی اسلامی گسترده‌تر شد گفت: اسلام با سه خطر بزرگ شرک و کفر و نفاق به عنوانی دشمنی قوی مواجه بود لذا ایجاد نفاق در جامعه اسلامی موجب شد عاشورا رخ دهد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه نفاق در رقم زدن حادثه عاشورا تاثیر زیادی داشت اظهار داشت:یکی  از دغدغه‌های جدی قرآن این بود که مردم در مقابل پیامبر اسلام و مقدسات دین ادب را رعایت کنند که تبدیل به اعتقاد در بین مردم شود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تاکید کرد: عاشورا جمعیتی به لحاظ تعداد کم اما به لحاظ معنویت بزرگ که نه تنها دوران خود بلکه تاریخ اسلام را در دوران بعد تحت تاثیر قرار داد و تمام جغرافیای اسلام را متوجه جریان حق‌طلب خود کرد.

وی با بیان اینکه جریان عاشورا به محوریت امام زمان و وقت جامعه و امام حسین (ع) جامعه را به دو دسته جدی تقسیم کرد، گفت: یک دسته‌ از حق دفاع می‌کنند و پای ارزش‌های اسلامی ایستادند و در این راه جان داده و شهادت را افتحار می‌دانند و در مقابل دسته‌ای دنیاطلب که همه همت آنها برای دنیا و جاذبه‌های آن است و جهت آن دست به هر کاری می‌زنند حتی اگر اسم آنها مسلمان باشد.

مذاکره در شرایط کنونی مشکلی را حل نمی کند

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: در شرایط کنونی مذاکره هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، حتی اروپایی‌ها که اگرچه مذاکراتی با آنها صورت می‌گیرد، اما راه به جایی نمی‌برد و مانند آمریکایی‌ها عمل می‌کنند.

وی بیان کرد: اروپایی‌ها تنها می‌خواهند ما را معطل کنند، لذا گام سوم را باید محکم‌تر برداشت و بر مسئولان جمهوری اسلامی واجب است که در خدمت رهبری نظام با قدرت و قاطعیت از دستاوردهای انقلاب دفاع و به شهدا اقتدا کنند.

۳۰۲۹/۹۷۶۷ / ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =