۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83467199
۰ نفر

برچسب‌ها

امام‌جمعه: تسریع در انتصاب فرماندار شاهرود ضروری است

شاهرود- امام‌جمعه شاهرود گفت: از استاندار و مسوولان وزارت‌کشور انتظار می‌رود در انتصاب فرماندار این شهرستان سریع‌تر عمل کنند تا در پیشبرد امور این شهرستان خلل وارد نشود.

حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های این هفته که در مسجد مدرسه قلعه شاهرود برگزار شد، افزود: باید فرمانداری قوی و پرتوان انتخاب شود تا مردم از مدیریتش بهره مند شوند.

وی با بیان این که در عزل و نصب ها دخالت نمی کند، ادامه داد: هر گاه مسوولان در موضوعی خواستار مشورت بوده اند ، مشاوره شده و نتایج خوبی هم در پی داشته است.

امام جمعه شاهرود به موضوع مذاکره و فعالیت های دیپلماسی کشور هم اشاره کرد و گفت: از مسئولان انتظار داریم گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم تر بردارند چرا که اروپا و آمریکا غیر قابل اعتماد بودن خود را در ۴۰ سال گذشته بارها ثابت کرده اند.

حجت الاسلام امینی افزود:مقاومت ملت ما برگرفته از نهضت امام حسین (ع) است و آموخته ایم که برای رسیدن به نتیجه باید عاشورایی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه فرقی بین اروپا و آمریکا نیست و هر کجا که پای منافعشان باشد به ملت خود هم دروغ می گویند ، تاکید کرد: هرگز نباید گول لبخند دشمنان و وعده های نافرجام آن ها را خورد.

خطیب جمعه شاهرود گفت: تنها حرف و مشکل دشمنان با ملت ایران دست برداشتن از مبانی اصیل انقلاب و اسلام است وانرژی هسته ای ، قدرت موشکی و شعارهای حقوق بشری بهانه‌ای بیش نیست.

 وی با اشاره به نامه اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش حماس به رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: همه گروه های مقاومت باید با هوشیاری مراقب حرکت های دشمنان داخلی و خارجی خود باشند که اتفاقات سوریه تکرار نشود.

امام جمعه شاهرود سالروز فاجعه خونین ۱۷ شهریور درمیدان شهدای تهران توسط رژیم ستم شاهی و به خاک و خون کشیدن تعداد زیادی از هموطنان بی گناه را یادآور شد و افزود: رژیم پهلوی خیال می کرد با کشتن مردم شعله های انقلاب را خاموش خواهد کرد.

امینی گفت: این فاجعه عظیم حرارت انقلاب را چند برابر کرد وچندماه بعد انقلاب با مقاومت مردم به پیروزی رسید.

وی با اشاره به گوشه هایی از قیام عاشورا و عبرتهای بی نظیر آن برای اهل مقاومت و ایثار ادامه داد: سبک زندگی سیدالشهداء (ع) را باید شبیه سازی کرد که بهترین الگو برا ی همه دنیاست.

امینی سازش ناپذیری و تسلیم نشدن دربرابر ظالم ،مقاومت و ایستادگی در راه حق و پرداخت هزینه های آن ،نترسیدن از عده و امکانات و تجهیزات دشمن و مرگ با عزت را درسهای ابدی برای مقاومت و مردم برشمرد.

۷۳۵۸/۶۱۶۷

اخبار مرتبط