۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 786
کد خبر: 83467184
۰ نفر

برچسب‌ها

مقاومت یکی از مهمترین درسهای عاشورا است

کیش - ایرنا- امام جمعه کیش گفت: مقاومت و پایداری یکی از مهمترین درسها و پیامهای عاشورا و قیام امام حسین (ع ) است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین "احمدحسن زاده" درخطبه های نماز جمعه در مصلای بزرگ کیش افزود: قیام عاشورا حاوی مجموعه های از پیامها و درسهای بزرگ کاربردی است که مقاومت و سازش ناپذیری در برابر ظالم یکی از فرازهای مهم این نهضت عظیم برای جوامع بشری است.

امام جمعه کیش اضافه کرد: قیام عاشورا، حرکتی هدفمند و مبتنی بر نقشه راه بود که برای اصلاح امور مسلمین و جامعه صورت گرفت و آثار معنوی آن از جمله حماسه های مقاومت برای همیشه ماندگار شده است. 

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه مقاومت و پایداری نیازمند، ایثار، از خودگذشتگی و تحمل سختیها است افزود: امام حسین (ع) در این راه از جان و هستی دنیایی و حتی طفل شیرخواره خود گذشت و تا آخرین قطره خون از مقاومت دست برنداشت. 

 حسن زاده در ادامه، با اشاره به حادثه آتش سوزی یک شناورباری که چهارشنبه گذشته در بندرتجاری و حادثه مشابهی که سال گذشته در بندر صیادی کیش اتفاق افتاد، ضمن تقدیر از تلاش نیروهای آتش نشان برضرورت اقدامات پیشگیرانه تاکید و خواستار تجهیز هرچه بیشتر این بنادر به امکانات مدرن از جمله شناورهای آتشخوار شد. 

وی با اشاره به اینکه شناور مذکور در این حادثه سوخت و غرق شد، اضافه کرد: این حوادث خساراتی سنگین اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در پی دارد لذا باید اقدامات لازم برای جلوگیری از این اتفاقات انجام گیرد.

امام جمعه کیش در خطبه اول، با بیان نقش تقوا در استحکام بنیاد خانواده خوشبینی را یکی از متغیرهای تاثیر گذار در این زمینه دانست . 

امروز قبل از برگزاری نماز جمعه، آیین همایش شیرخوارگان در گرامیداشت شهادت حضرت علی اصغر(ع ) همزمان با سراسر کشور در مصلا و میعادگاه نماز جمعه کیش برگزار شد. 

۱۳۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =