امام جمعه آستارا خواستار تمرکز عزاداری ها در مساجد شد

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: عزاداری های ماه محرم در داخل مساجد متمرکز و از حضور مردم در خیابان ها در قالب دسته های عزاداری کاسته شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای آستارا افزود: عزاداری در مساجد از پاداش زیادی برخوردار است و حضور مردم در شب های محرم در سطح خیابان ها باعث ترافیک و بی نظمی می شود.

وی بیان کرد: وضعیت حجاب برخی بانوان در دسته های عزاداری، در شان ایام محرم نیست و باید حرمت عزای امام حسین (ع) بیش از پیش حفظ شود.

وی ادامه داد: در تاسوعا و عاشورا از برخی بدعت ها نظیر قمه زنی پرهیز شود و مداحان در انتخاب اشعار، دقت و از خواندن روضه های غیرمستند پرهیز کنند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجام، بیان کرد: مسئولان نظام اسلامی باید در این گام، به صورت جدی وارد عمل شده و به وعده های بی اساس دولت های اروپا اعتماد نکنند و افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در دستور کار قرار گیرد.

حافظ نیا افزود: تجمع بزرگ عاشورائیان آستارا عصر فردا (شنبه) در مقابل مسجد آبروان با پخش مستقیم از شبکه های تلویزیون برگزار خواهد شد و وحدت عزاداران و مومنان این شهرستان را نشان خواهد داد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =