۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83467159
منبع: پايگاه خبری افکارنيوز
۰ نفر

برچسب‌ها

مبارزه با مفاسد اقتصادی خواست همه مردم است 

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین مبارزه با مفاسد اقتصادی را خواسته همه مردم دانست و گفت: در سال رونق تولید توجه به این مهم باید سرلوحه کار همه مسئولان باشد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین ضمن تقدیر از زحمات استاندار سابق قزوین،اظهار داشت: همه گروه ها، شخصیت ها و مردم متدین و انقلابی قزوین برای موفقیت استاندار جدید این استان پای کار بوده و آماده انجام وظایف محوله هستند.
وی ادامه داد: مردم این استان در صورت ایجاد زمینه‌های لازم حاضرند برای ریشه کنی کابوس بیکاری و از میان رفتن آن پای کار بیایند.
 امام جمعه قزوین، حمایت از کارگران، رونق صنعت و کشاورزی، حفظ میراث فرهنگی، تقویت گردشگری و ارتقای فرهنگ فاخر دینی منطقه را از اولویت‌هایی که باید مورد توجه استاندار جدید قزوین قرار بگیرد، یاد کرد.
 آیت الله عابدینی برخی قدرت طلبی های موجود در سطح استان را یکی دیگر از مشکلات مردم قزوین دانست و گفت: اگرچه ریشه چنین اقداماتی سال‌هاست که در استان خشکیده شده اما متاسفانه بقایای برجای مانده از گذشته همچنان باعث رعب و وحشت برخی از مدیران است که این مسئله نیز باید از میان برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان  قزوین با اشاره به سالروز واقعه ۱۱ سپتامبر آن را ساخته و پرداخته خود آمریکایی ها دانست و گفت: آنان با بمب‌گذاری و انهدام ساختمان های دوقلوی برج‌های تجارت جهانی نیویورک خواستند این واقعه را برعهده هواپیماهای انتحاری بگذارند تا بعدها هواپیماهای شان در هر نقطه از جهان خواست فرود آید و نقشه‌های شوم خود را در کشورهای مختلف به اجرا بگذارند.
 وی تاکید کرد : رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان زمان و با درایت و هوشیاری این فریب دشمن را نمایان ساخته و به آنان فهماندند اجازه هیچ غلطی را به آنان نمی‌دهند.
 به گفته وی، دوراندیشی و موضع گیری به موقع رهبر معظم انقلاب باعث شد تا علاوه بر اینکه برخی کشورها به تدریج جرات پیدا کردند تا صدای اعتراض خود را بلند کنند، شهروندان آمریکایی نیز در شهرهای این کشور بر ضد دولتمردانشان دست به تظاهرات زدند.
 آیت الله عابدینی با بیان اینکه امروز ۱۶۰ نماینده مجلس عراق خواستار خروج بی قیدوشرط آمریکایی‌های تروریست از کشورشان شده اند، یادآور شد: کشورهای شرکت کننده در جنگ نیابتی سعودی ها علیه یمن که فکر می‌کردند می‌توانند در عرض چند روز مردم بی سلاح و فقیر یمن را به تسخیر خود در آورند امروز عاجزانه درخواست مذاکره با آنان را دارند و این نشانگر تداوم پیروزی های جبهه مقاومت اسلامی است.
 امام جمعه قزوین به در پیش بودن اجتماعات مردمی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) اشاره و تصریح کرد: مردم مومن و انقلابی ما در چنین روزهایی باید ضمن اجتناب از برگزاری مراسم هایی که هیچ تناسبی با این ایام ندارد بایدبه بیان و اهداف آن حضرت در واقعه عاشورا تمرکز کرده و به درستی روایتگر آن باشند.
وی سالگرد شهادت شهدای ۱۷ شهریور ماه سال ۵۷ میدان ژاله تهران، در گذشت عالم مجاهد آیت الله محمود طالقانی نخستین امام جمعه تهران، جلال آل احمد ادیب و شهادت آیت الله مدنی دومین شهید محراب را تسلیت گفت.
۸۰۵۴*۳۰۱۳