واکنش شهرداری تهران به درخواست سفیر آمریکا برای تحریم حناچی

تهران_ ایرنا_ رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران به درخواست سفیر آمریکا در آلمان برای تحریم حناچی در آستانه سفر به برلین واکنش نشان داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، غلامحسین محمدی در صفحه توئیتر خود نوشت: سفیر آمریکا در آلمان در آستانه ورود حناچی به برلین خواستار تحریم وی شد.
وی افزود: همانطور که پیش‌بینی شده بود آمریکا از سفر موثر شهردار تهران به اروپا با وجود تحریم‌ها و فشار حداکثری بر دولت و ملت ایران عصبانی است.

محمدی تاکید کرد: دیدارها و گفت و گوها  حاکی از اراده اروپایی‌ها برای کار جدی با شهر تهران است.

تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از جمله مجید فراهانی و شهربانو امانی نیز به درخواست سفیر آمریکا در آلمان واکنش نشان داده اند.
به گزارش ایرنا، پیروز حناچی شهردار تهران پس از سه روز اقامت در پایتخت اتریش و شرکت در اجلاس بین المللی شهرداران جهان و ملاقات با برخی مقامات محلی و بین المللی در اتریش، به دعوت همتای آلمانی خود بامداد امروز وارد برلین شد.

براساس برنامه اعلام شده، حناچی قرار است فردا در آخرین روز از سفر خود به اروپا، با «میشل مولر» همتای برلینی خود دیدار کند. 

همینطور بازدیدهایی از برنامه توسعه گردشگری و مدیریت پسماند برلین در دستور کار این سفر قرار دارد.
حناچی قصد دارد از فرصت ملاقات با همتای برلینی خود، درباره حضور شرکت ها، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی آلمان در طرح های شهری و عمرانی تهران  نیز رایزنی کند.
 شهردار تهران دوشنبه شب گذشته در صدر هیاتی از شهرداری و محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران به اروپا سفر کرده است. 

او در این سفر علاوه بر شرکت در اجلاس بین المللی رهبران شهرهای جهان با مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و برخی مسئولان محلی شهر وین ملاقات کرد.
 وی فردا شب برلین را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

تهرام/۹۳۵۳/ ۱۰۰۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =