اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی پاسخی به بدعهدی اروپاییان است

مراغه - ایرنا - امام جمعه موقت مراغه با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص کاهش تعهدات کشورمان در توافق برجام گفت: اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی پاسخی به بدعهدی اروپاییان بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حمید محمدی راد در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: در این اقدام قاطع ملی، هر اقدامی که برای توسعه فناوری صلح آمیز هسته ای نیاز بوده و در قالب برجام متوقف شده بود؛ به وضعیت قبل از این توافق، باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: تصمیمات کشورهای اروپایی با وجود ادعاهای آنان مبنی بر استقلال فکری و عملی، به دولت آمریکا و اقدامات آن وابسته است.

وی اضافه کرد: سیاست های کنونی نظام استکباری علیه کشورمان و دیگر کشورها در سال های اخیر، سیاستی ظالمانه بوده است.

خطیب جمعه مراغه گفت: قرار دادن کشورمان در دوراهی انتخاب تحریم یا تسلیم به زعم استکبار جهانی همانند اقدام یزید در برابر امام حسین (ع) در انتخاب ذلت یا مرگ در راه عزت و سربلندی است.

حجت الاسلام محمدی راد با اشاره به فرارسیدن محرم و عاشورای حسینی افزود: امام حسین (ع) با ایستادگی در برابر یزید و ظلم دستگاه فاسد آن زمان، الگوی آزادی خواهان جهان در تمامی اعصار است.

وی ادامه داد: شعار هیهات من الذله آن حضرت، امروز شعاری برای ملت های آزاده جهان در برابر ظلم استکبار و استعمار بوده است.

وی با اشاره به برگزاری آیین های سوگواری حسینی در مراغه اضافه کرد: هیئت ها و موکب های عزاداری در تعزیه خوانی ها باید از بدعت ها و نیز استفاده از بانوان در نقش تعزیه خوانی پرهیز کرده و سوگواری ها را در شان امام حسین (ع) و نهضت عاشورا برگزار کنند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/۷۴۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =