۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83467151
۰ نفر

برچسب‌ها

گام سوم کاهش تعهدات برجامی محکم برداشته شود

همدان- ایرنا- امام جمعه ملایر گفت: شرایط امروز اقتضا می کند دولتمردان و دستگاه دیپلماسی گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم تر و انقلابی تر بردارند، چراکه این می تواند اقدامی مهم و بازدارنده باشد.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر تاکید کرد: مسئولان باید از سانتریفیوژهای ۶ و ۸ استفاده کنند و سایت فردو را از فاز تحقیقاتی به مرحله صنعتی و برای تولید اورانیوم در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به پای بند نبودن طرف اروپایی در ایجاد کانال مالی افزود: کشورهای اروپایی به تازگی هم اعلام کرده اند که این کانال مالی هنوز نهایی نشده و زمان زیادی نیاز دارد، این نشان می دهد اروپایی ها هم قابل اعتماد نیستند.

امام جمعه ملایر اظهار داشت: همانطور که برداشتن گام اول و دوم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران نقشه های دشمن را بر هم زد، در گام سوم نیز انتظار داریم محکم تر، انقلابی و مایوس کننده تر برداشته شود.

حجت الاسلام برقراری همچنین با تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) بر لزوم مرور درس های عاشورا در مجالس عزاداری امام حسین(ع) تاکید کرد و گفت: سیدالشهدا(ع) به ما یاد داد سازش و تسلیم در مقابل ظالمان در قاموس اسلام هیچ جایگاهی ندارد و همانطور که امام حسین(ع) هزینه ایستادگی را داد، در عصر حاضر ما نیز باید هزینه ایستادگی و مقاومت را بدهیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هزینه مقاومت از هزینه تعامل و همکاری با دشمن کمتر است بیان کرد: نمونه آن آل سعود است که هزینه اطاعتشان بسیار بالا است.

امام جمعه ملایر نترسیدن از دشمن حتی با عده زیاد و سربلندی انسان های آزاده با پایداری و مقاومت را از دیگر درس های امام حسین(ع) برشمرد و ادامه داد: سیدالشهدا(ع) به ما یاد داد مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت و خواری است و در مسیر مقاومت و نبرد با استکبار باید این پیام را به دشمنان داد که از دادن جان جوانان، فرزندان و خودمان ترسی نداریم.

حجت الاسلام برقراری یادآور شد: تحریم اقتصادی و استفاده از هر ابزاری برای وادار کردن جبهه مقاومت به تسلیم جزو خصوصیات جبهه باطل است و دشمنان باید بدانند که جبهه مقاومت مقتدرانه به تکلیف خود عمل می کند.

وی خواستار بازگو کردن درس عاشورا با بیانی رسا، قرائت اشعار مفاخر و گفتن عظمت، شجاعت، ایمان و پیروزهای سیدالشهدا(ع) در مجالس عزاداری محرم شد و گفت: مداحان و سخنرانان باید به این نکته توجه جدی داشته باشند.

امام جمعه ملایر رساندن محتوای مداحی ها به گوش مردم، ذکر صحنه های عاشورا و پرهیز از آهنگ های نامناسب و تفاوت قائل شدن بین آهنگ های عزا را از دیگر اولویت ها در عزاداری های امام حسین(ع) عنوان کرد.

حجت الاسلام برقراری همچنین خواستار اقامه نماز ظهر عاشورا توسط هیات های مذهبی و دسته های عزاداری و برگزاری نماز جماعت شد.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha