اشک ماتم مادران پاکستانی در سوگ شهید خردسال کربلا

اسلام آباد - ایرنا - همایش جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) همزمان با ایران اسلامی و چهل و پنج کشور جهان روز جمعه در شهرهای مختلف پاکستان برگزار شد و مادران عزادار در کنار کودکان شیرخوار خود به یاد حضرت علی اصغر شهید خردسال کربلا اشک ماتم ریختند.

مرکز علوم جامعه الصادق (ع) در شهر «اسلام آباد» پایتخت پاکستان امروز میزبان عاشقان حسینی (ع) بود در حالی که تعدادی زیادی از مادران کودکان خود را در آغوش داشتند به یاد طفل شهید کربلا و مادر گرامیشان حضرت رباب (س) سوگواری کردند.

مادران پاکستانی با بستن سربندهای سبز و قرمز رنگ با عنوان یا حسین (ع) بر پیشانی شیرخوارگان خود به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و شهدای کربلا پرداختند و در مظلومیت شیرخوار شش ماهه سیدالشهدا اشک ماتم ریختند.

در شهرهای مختلف پاکستان از جمله «اسکردو، لاهور، کراچی، کویته، پیشاور، پاراچنار و فیصل آباد» نیز همایش شیرخوارگان حسینی برگزار و پیروان اهلبیت عصمت و طهارت به یاد حضرت علی اصغر(ع) و مادر گرامیشان حضرت رباب (س) گریه کردند.

آنان چشمانی اشک بار و فریاد یاحسین شیرخوار خود را تقدیم امام حسین (ع) کردند. بانوان سخنران و مداح نیز در این برنامه مرثیه‌ سرایی کردند و شرکت کنندفگان نیز به یاد حضرت علی‌ اصغر (ع) اشک ماتم ریختند.

ترویج ارزش‌های عاشورا و معرفی مظلومیت‌های سالار شهیدان امام حسین (ع) و علی‌اصغر (ع) از اهداف‌ اصلی برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی است .

همایش شیرخوارگان حسینی آئین سوگواری به یاد کودکانی است که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند، این مراسم در صبح روز اولین جمعه ماه محرم هر سال در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهرهای ایران و برخی کشورهای جهان برگزار می‌شود. در این مراسم مادران به همراه کودکان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور می‌یابند و شرکت‌کنندگان برای علی اصغر کودک شیرخوار امام حسین در کربلا می‌پردازند و گهواره نمادین او را در مجلس می‌گردانند.

مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) برای برگزاری این آئین تشکیل شده است و مراسم شیرخوارگان حسینی برای اولین بار در سال ۱۳۸۲ش در تهران برگزار شد و در سال‌های بعد در سایر شهرهای ایران و کشورهای جهان برگزار می‌شود. این همایش در کشورهای مختلف جهان مانند ایران، عراق، عربستان، بحرین،‌ کویت، سوریه، لبنان، کانادا، آمریکا، دانمارک، فرانسه، استرالیا، سوئد، تایلند و... برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =